MacBook pil tüketimi bir sonraki macOS Monterey güncellemesinde düzeltilebilir

MacBook pil tüketimi bir sonraki macOS Monterey güncellemesinde düzeltilebilir
MacBook uyku moduna geçtiğinde pilinin tükenmesi sorunu ile baş başa kalan kulanıcılara sevindiren haber geldi. Apple bir sonraki güncellemede bu problemi düzeltecek.

MacBook kullanıcıları, birçok yeni özellik getirdiği için macOS Monterey 12.2'nin piyasaya sürülmesinden memnunlar, ancak mutlulukları ancak bu kadar uzun sürüyor.

Yazılım güncellemeleri, Bluetooth bağlantısı üzerinden MacBook'unuzun pilini tüketen hatalarla dolu olabilir. Apple bu hatayı düzeltmiş görünüyor. macOS Monterey'in en son beta sürümü, pil boşaltma sorununun artık çözüldüğünü gösteriyor.

Açıkçası bu sorun can sıkıcı çünkü uyku moduna geçtiğinde MacBook pilini tüketiyor. Bir hata Bluetooth'un kendisini devre dışı bırakmasına izin vermedi, bu da MacBook'un kendi kendine uyanmasına ve pili normalden daha hızlı bitirmesine neden oldu. Bazı MacBook kullanıcıları sorundan şikayet etti ve Apple hatayı kabul edip bir yama yayınladı.

Ancak, yama şu anda test kullanıcıları ve geliştiriciler için tasarlanmış macOS 12.3 beta 2'de mevcuttur. Bu aynı zamanda henüz kamuya açıklanmadığı anlamına da geliyor. Ancak merak etmeyin, bu beta yakında kararlı kanalda, yani macOS Monterey 12.3'te yayınlanabilir.

Bay Macintosh'a göre macOS 12.3 beta 2 çalıştıran MacBook'lar artık Bluetooth sayesinde aniden uyku modundan çıkmıyor. "Bildiğim kadarıyla macOS Monterey 12.3 Beta 2 (21E5206e) bluetooth pil boşaltma sorununu çözüyor. 3 kez test ettim ve tek bir DarkWake test yüklemesi görmedim: 1. 12.3 B1 Sayı 2'de 2018 MBPro var .12.3 Beta 2 sorunu çoğaltamaz" dedi.

Ancak bir sonraki macOS Monterey güncellemesi gelene kadar insanların iki geçici çözümü var. 9to5Mac'e göre, pil tüketimi sorunlarından etkilenen MacBook kullanıcıları, Mac uykuya geçmeden önce Bluetooth'u kapatabilir veya dizüstü bilgisayar kapağını kapatır kapatmaz Bluetooth'u otomatik olarak kapatan bir araç yükleyebilir. Birincisi, muhtemelen bağlı bir klavyeniz ve fareniz olduğundan, biraz zahmetlidir, bu nedenle uygulamaya geçmek açık ara en rahat çözümdür.

Öte yandan Apple, Mart ayında MacBook Pro'nun uygun fiyatlı bir sürümünü piyasaya sürmeyi planlıyor olabilir. Bu MacBook Pro modelinde, M1'den daha hızlı olabilecek ancak ProMotion ekranını kaçırabilecek bir M2 yongası olabilir. Normal MacBook Pro'dan farklı olarak miniLED paneli de olmayabilir.

Son Haberler