Merakla Beklenen 6 Yeni Windows 11 Özelliği

Merakla Beklenen 6 Yeni Windows 11 Özelliği
Mevcut Windows 10 bilgisayarınız Windows 10'un en güncel sürümünü çalıştırıyorsa ve minimum donanım gereksinimlerini karşılıyorsa Windows 11 işletim...

Mevcut Windows 10 bilgisayarınız Windows 10'un en güncel sürümünü çalıştırıyorsa ve minimum donanım gereksinimlerini karşılıyorsa Windows 11 işletim sistemine yükseltilebilecektir. Kademeli olarak kullanıma sunulacak olan yükseltme planının, henüz kesin olmamakla birlikte günümüzde kullanılmakta olan cihazların çoğu için 2022 yılının ilk aylarında hazır olacağını öngörülmekte. İşte sunulucak olan Windows 11 için 6 yeni özelliğe yakından bakıyoruz:

Yeni Arayüz

Microsoft, Windows 11 için yeni bir tasarımla her şeyi yerine getiriyor. Yeni işletim sistemi temiz bir tasarımla geliyor. Ortalanmış bir Başlat menüsü ve görev çubuğu ile yuvarlatılmış köşelere sahiptir. Ancak, isterseniz, ikincisini normal sol tarafta görünecek şekilde özelleştirebilirsiniz.

Widget'lar

Windows 11, görünüm ve his açısından macOS'a daha çok benzemek için hareket ediyor. Widget'lar bir süredir kullanımdayken, artık doğrudan görev çubuğundan erişilebilir durumdalar. Üstelik bunları dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Android Uygulamaları

Microsoft, Android uygulamalarını Windows 11'de çalıştırmanıza izin veriyor. Bunlar yeni Microsoft Mağazasından yüklenebilir. Ancak, bir yakalama var. Şirket, Android uygulamaları desteği sunmak için Amazon ile ortaklık kurdu. Bu nedenle, Windows 11'de Android uygulamalarını indirebilmek için Amazon hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir.

Tümleşik Microsoft Teams:

Microsoft, Facetime ve iş dışında kullanılan diğer video konferans uygulamalarını üstlenmek istiyor. Bu nedenle şirket, kullanıcılara mesajlaşma ve görüntülü aramalarda tek noktadan çözüm sunmak amacıyla Microsoft Teams'i Windows 11'e entegre ediyor. Artık Teams'e doğrudan Windows 11 görev çubuğundan erişebilirsiniz.

Daha İyi Çoklu Görev

Windows 11, daha iyi bir çoklu görev deneyimi için iki yeni özellik içerir. Görev çubuğunda bulunan ve aynı anda kullandığınız uygulamaların bir koleksiyonu olan Snap Grupları ve Snap Düzenleri ile birlikte gelir. Bu, daha kolay çoklu görev için bir kerede başlatılabilir veya en aza indirilebilir. Artık genişletilmiş bir monitörü sorunsuzca takıp çıkarabilirsiniz.

Xbox Oyun

Microsoft, Windows 11'e birkaç Xbox özelliği sunuyor. Artık cihazdaki oyun deneyiminizi geliştirmenize yardımcı olduğu söylenen AutoHDR ve DirectStorage özelliklerine sahip oluyorsunuz.

Microsoft Windows 11, son birkaç aydır kasabanın konuşması oldu. Yeni işletim sistemi, eski uygulamalarına posta, takvim, ekran alıntısı aracı ve çok daha fazlasını içeren yeni özellikler eklemenin yanı sıra görünümü ve hissi değiştirdi.

Windows 11 çıkış tarihi henüz bilinmemekle birlikte, bu yılın sonuna kadar bir süre sonra çıkması bekleniyor. Ancak, kullanıcılar betayı şimdi indirebilir.

Lansmanından bu yana, her küçük değişiklik izleyiciler için en ince ayrıntısına kadar ele alınıyor ve bunun nedeni, bu Microsoft işletim yazılımının küresel ölçekte bireyler ve şirketler tarafından küresel ölçekte kullanılmasıdır.

Windows 11 bir dizi yeni özellikle birlikte gelir ve burada denemeniz gereken 6 tanesini listeledik. Özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz aşağıya yorum bırakabilirsiniz.

Son Haberler