Metin Çekmez Kansere Yenik Düştü! Metin Çekmez Hangi Dizi ve Filmlerde Oynadı?

Metin Çekmez Kansere Yenik Düştü! Metin Çekmez Hangi Dizi ve Filmlerde Oynadı?
Sevilen sanatçı Metin Çekmez, kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bir süredir tedavi için Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'nde olan ünlü...

Sevilen sanatçı Metin Çekmez, kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bir süredir tedavi için Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'nde olan ünlü oyuncunun vefat ettiği öğrenildi. Daha önce yer aldığı sayısız proje ile adından söz ettire ünlü oyuncu, ölüm haberi sonrasında sevenlerini yasa boğdu. Metin Çekmez'in yer aldığı tiyatrolar, diziler ve filmler merak ediliyor. Oyuncunun cenaze namazı hangi camiide kılınacak? Metin Çekmez'i tanımayanlar ise onun kim olduğunu araştırmakta. Başarılı oyuncunun yer aldığı sayısız proje nedeniyle sanat camiasına büyük bir katkı sunduğu biliniyor.

Metin Çekmez Hayatını Kaybetti!

Metin Çekmez'in hayatını kaybettiği açıklandı. Sabah saatlerinde hayatını kaybeden oyuncunun ölüm nedeninin kanser olduğu belirtildi. Oyuncunun hayatı sanat yaparak geçti. Çok fazla projede oynadı ve kendisinden ilham alan isimlerin önünü açtı. Dolayısıyla camianın üstadlarından biriydi.

Metin Çekmez Kimdir?

Metin Çekmez, 26 Temmuz 1945'te doğdu. 76 yaşında hayata gözlerini yuman ünlü oyuncunun tiyatro ile ilk deneyimi ise 1962 yılında başlamıştı. Genç yaşta büyük üne kavuşan Çekmez, daha sonra dizi ve film projelerine dahil oldu ve yıllar sürecek oyunculuk kariyerine adımını attı. Pek çok kuşağın kendisini tanıdığı bilinmekte. Özellikle de son dönemde yer aldığı projelerle de adından söz ettirmişti.

Metin Çekmez Hangi Dizilerde Oynadı?

Metin Çekmez'in oynadığı diziler arasında Adını Feriha Koydum, Süper Baba ve Binbir Gece gibi projeler yer alıyor. Haliyle bu dizilerle dahi son kuşağın ilgisini çekebilmiş bir isimdi. Daha önce İstanbul Şehir Tiyatroları'nda kadrolu olarak oyunculuk yapan Çekmez, 1970 yılında başladığı bu kariyerini bir süre devam ettirdi. 1972 yılında çekilen Tatlı Dilim filmi ve 1973'teki Yalancı Yarim filmiyle beraber usta oyuncu Kemal Sunal'la ortak bir projede yer aldı.

Kemal Sunal ile de Oynadı!

Metin Çekmez'in başrolde Kemal Sunal'ın yer aldığı 1984 yılında çekilen Atla Gel Şaban filminde de oynadığı biliniyor. Ünlü ismin vefatı sonrasında sanat camiası başsağlığı mesajları yayınladı. Sosyal medyadan haberi alan pek çok kişi paylaşımlarını esirgemedi. Cenaze namazının nerede kılınacağı henüz kesinlik kazanmış değil. Ancak ünlü ismin cenazesine önemli sayıda ünlünün geleceği biliniyor. Kendisinin sanat camiasında birlikte çalıştığı pek çok isim vefatından sonra büyük hüzün yaşadı. Onun dizi ve filmleriyle büyüyenler de aynı duyguyu yaşıyordu. Tiyatro ile başlayan kariyeri bir sürü dizi ve film projesiyle taçlandı.

Son Haberler