Microsoft, 22 Eylül Donanım Etkinliğini Planlıyor; Surface Duo 2 Bekleniyor

Microsoft, 22 Eylül Donanım Etkinliğini Planlıyor; Surface Duo 2 Bekleniyor
Microsoft 22 Eylül için bir etkinlik duyurdu ve davetiyede mavi ışık yayan bir Surface Pro cihazının görüntüsüyle birlikte "Sırada ne olduğunu görmek...

Microsoft 22 Eylül için bir etkinlik duyurdu ve davetiyede mavi ışık yayan bir Surface Pro cihazının görüntüsüyle birlikte "Sırada ne olduğunu görmek için bize katılın" lafından başka bir şey belirtilmedi. Etkinliğin saat 11:00 ET'de yayınlanması planlanıyor ve son zamanlardaki diğer tüm etkinlikler gibi sanal bir etkinlik.

Görüntüdeki bariz ipucu, her zamanki adlandırma eğiliminden yola çıkarak Pro 8 olarak adlandırılabilecek yeni bir Surface Pro'nun yolda olabileceğidir. Surface Pro 7 bir yenileme aldı, ancak Pro 7+ olarak adlandırıldı ve kurumsal müşterilere özeldi. Yeniden tasarlanan Surface Pro'nun uzun süredir söylentileri var, ancak cihazda hangi değişikliklerin olabileceğine dair çok fazla ayrıntı yok. Mevcut tasarım, 2015'ten Pro 4'e kadar uzanıyor ve yenilenmesi gerekiyor.

Açık beklentiler arasında daha büyük ekranlı daha küçük çerçeveler, Intel'in 11. nesil yongaları yolunda yenilenen dahili parçalar ve ekran gibi alanlarda iyileştirmeler yer alıyor. Redmond firmasının Thunderbolt 4 portunun dahil edilmesi ve daha fazlası gibi büyük sürprizleri olup olmadığı kimsenin tahmininde değil. Windows 11'in 5 Ekim'de piyasaya sürülmesiyle, yaklaşan teklif, yepyeni bir işletim sistemi için bir kahraman cihaz olarak hizmet edebilir.

Firma, yeni bir Surface Pro'ya ek olarak, şimdiden kıyaslamalarda görünmeye başlayan bir cihaz olan Surface Duo 2'yi de gösterebilir. Duo 2'nin form faktörünü koruması bekleniyor ancak sızdırılmış bilgi, üçlü kamera dizisi ve 5G destekli Snapdragon 888 yonga seti içeren mevcut nesil dahili parçalar gibi anlamlı yükseltmelere dair ipuçları veriyor.

Bu ürünlere ek olarak, olası lansmanlar listesinde yeni bir Surface Book modeli de dosyalanabilir. Yakın tarihli patent görüntüleri form faktörünü yeniden tasavvur etse de, firmanın üretim kapasitelerini etkileyebilecek tedarik zinciri sorunları konusunda yatırımcıları zaten uyardığı göz önüne alındığında, büyük bir Kitap yenilemesinin bu yıl tüketicilere ulaşıp ulaşmayacağı belli değil. Başka bir sürpriz, yeni dahili özelliklere sahip yeni bir Surface Go 3 cihazının önüne geçebilir ve sözde karşılaştırma ölçütleri de ortaya çıkmış olabilir.

Ürün lansmanlarının yanı sıra Microsoft, yaklaşan Windows 11 lansmanı hakkında konuşmak için zaman ayırabilir. Şu anda pek olası görünmeyen yeni bir Surface Laptop veya bir Surface Studio yenilemesi gibi mağazada sürprizler olup olmadığını görmek ilginç olacak.

Son Haberler