Microsoft, Chrome OS'de Office Android Uygulamaları İçin Desteği Bırakacak

Microsoft, Chrome OS'de Office Android Uygulamaları İçin Desteği Bırakacak
Microsoft, 18 Eylül'den itibaren Office Android uygulamaları paketini Chrome OS'de desteklemeyi bırakacağını doğruladı. Onay, Chromebook'lar Hakkında'ya...

Microsoft, 18 Eylül'den itibaren Office Android uygulamaları paketini Chrome OS'de desteklemeyi bırakacağını doğruladı. Onay, Chromebook'lar Hakkında'ya yapılan ve şirketin Microsoft uygulamalarını web deneyimlerine "geçiş yaptığını" kabul ettiği bir bildiri aracılığıyla geldi.

Microsoft'un Office uygulama paketi, 2015'te Android'e geri döndü ve o zamandan beri düzenli olarak güncellendi ve uygulamalara birçok özellik getirdi. Uygulamaların Android sürümleri desteklenmeye devam edeceğinden bunun değişmeyeceğini belirtmek gerekir. Değişiklik yalnızca, artık Outlook, Office ve daha fazlası gibi uygulamaların web sürümlerini kullanmaya yönlendirilecek olan Chrome OS kullanıcıları için geçerlidir.

Redmond firması, daha büyük ekranlarda Office mobil uygulama paketinin uzun süredir kısıtlı işlevselliğine sahiptir ve genellikle kullanıcıların iPad gibi mobil olmayan ekran boyutlarında ek özelliklerden yararlanmak için Office 365 - şimdi Microsoft 365 - aboneliğine abone olmasını gerektirir. Profesyonel ve benzeri. Bununla birlikte, Chrome OS'deki değişiklik, muhtemelen Android uygulamalarını daha büyük ekranlar için sürdürmek için gereken çabalar nedeniyle tüm kullanıcılar için geçerlidir.

İşte Microsoft'un yayına ilişkin tam açıklaması:

"Chrome OS/Chromebook müşterileri için en optimize deneyimi sağlamak amacıyla, Microsoft uygulamaları (Office ve Outlook), 18 Eylül 2021'de web deneyimlerine (Office.com ve Outlook.com) geçirilecek. Bu geçiş, Chrome OS'yi getiriyor. /Chromebook müşterileri ek ve premium özelliklere erişir. Müşterilerin kişisel Microsoft Hesaplarıyla veya Microsoft 365 abonelikleriyle ilişkili hesaplarıyla oturum açmaları gerekecek."

Değişiklik, Chrome OS kullanıcıları için seçenekleri düzene sokmaya da yardımcı olsa da, uygulamaların web sürümleri, yerel Android teklifleri kadar özelliklerle dolu değil. En önemli dezavantajı, bir güçlük olarak hizmet edebilecek çevrimdışı desteğin olmamasıdır. Office ve Outlook PWA'lar uygulama olarak yüklenebilse de, yeni bir belge oluşturma gibi bazı işlevler kullanıcıları tarayıcıya yönlendirerek onu daha az uygulanabilir bir alternatif haline getirir.

Firmanın web sürümlerini uygulanabilir bir alternatif haline getirmek için daha fazla işlevsellik getirip getirmediğini görmek ilginç olacak. Şirket ayrıca, hoş bir değişiklik olması gereken ortak bir web tabanlı deneyimi benimseyerek Outlook'u platformlar arasında birleştirmeye çalışıyor.

Son Haberler