Microsoft, Chromium Tabanlı Tarayıcısı Olan Edge'in Kararlı Sürümünü Linux'ta Yayınladı

Microsoft, Chromium Tabanlı Tarayıcısı Olan Edge'in Kararlı Sürümünü Linux'ta Yayınladı
Ekim 2020'de Microsoft, Chromium tabanlı Edge tarayıcısını Dev kanalı aracılığıyla Linux'ta test etmeye başladı. Şirket, platformdaki yeteneklerini...

Ekim 2020'de Microsoft, Chromium tabanlı Edge tarayıcısını Dev kanalı aracılığıyla Linux'ta test etmeye başladı. Şirket, platformdaki yeteneklerini genişletmeye devam ederken, bu yılın Mayıs ayında Beta kanalına da ulaştı. Bununla birlikte, şimdiye kadar kararlı bir yapı mevcut değildi.

Naked Security tarafından tespit edildiği gibi, Edge için Yum deposu, daha önce mevcut olan Dev ve Beta sürümlerinin yanı sıra tarayıcının kararlı yapılarını listeliyor. Endekse göre, sırasıyla 28 Ekim ve 29 Ekim'de aşağıdaki sürümler yayınlandı:

microsoft-edge-kararlı-95.0.1020.38-1.x86_64.rpm

microsoft-edge-kararlı-95.0.1020.40-1.x86_64.rpm

Naked Security'ye göre RPM paketleri bir Linux makinesine çıkarılabilir ve yüklenebilir ve iyi çalışır.

İlginç bir şekilde, Microsoft'un henüz bu önemli dönüm noktasıyla ilgili bir duyuru blog yazısı yok gibi görünüyor. Tarayıcının özel indirme sayfası hala Linux'u listelemiyor ve yalnızca Debian, Ubuntu, Fedora ve openSUSE'den bahsedenler Dev ve Beta derlemelerini içeren Edge Insider web sitesinde bulunabilir. Microsoft, kararlı yapının iyileştirmelerini detaylandıran bir blog yazısı yayınladığında bu makaleyi daha fazla bilgi ile güncelleyeceğiz.

Son Haberler