Microsoft, Eski macOS Sürümlerinde OneDrive Eşitleme Uygulaması Desteğini Sonlandırıyor

Microsoft, Eski macOS Sürümlerinde OneDrive Eşitleme Uygulaması Desteğini Sonlandırıyor
OneDrive eşitleme uygulaması, makinenizdeki "OneDrive" dizininde bir kopyasını oluşturarak OneDrive bulut depolamanızı sisteminizle eşitlemek için kullanılır....

OneDrive eşitleme uygulaması, makinenizdeki "OneDrive" dizininde bir kopyasını oluşturarak OneDrive bulut depolamanızı sisteminizle eşitlemek için kullanılır. Bu, iki yönlü bir eşitleyicidir; bu, her iki uçta yapılan değişikliklerin hem yerel dizine hem de bulut depolamanıza yansıtıldığı anlamına gelir. Senkronizasyon istemcisi Windows ve Mac'te de mevcuttur. Ancak Microsoft, macOS'un bazı eski sürümlerinde uygulamaya yönelik desteğin yakında sona erdiğini duyurdu.

OneDrive senkronizasyon desteği açısından ömrünün sonuna ulaşan işletim sistemleri macOS Sierra 10.12 ve macOS High Sierra 10.13'tür. Bu kullanımdan kaldırma için belirlenen tarih, tam olarak bir ay sonra olan 10 Eylül 2021'dir. Bu değişiklik hem kişisel hem de ticari hesapları etkileyecektir.

Microsoft, macOS 10.12 ve 10.13'ün sırasıyla Eylül 2019 ve Kasım 2020'de Apple'ın genel desteğin sonuna ulaştığını vurguladı. Bu nedenle, bu hareket, kaynakları kaydırmasına ve işletim sisteminin daha yeni ve desteklenen sürümlerine odaklanmasına izin verecektir.

Redmond teknoloji devi, 10 Eylül'den sonra, istemcinin desteklenmeyen macOS sürümlerinde mevcut kurulumlarına güncelleme yapmayacağını söylüyor. Hala çalışmaya devam edebilir, ancak test edilmeyecektir, bu nedenle kullanımı önerilmez. Bu arada, yeni kurulumlara kesinlikle izin verilmeyecek. Herhangi bir hata raporu yok sayılacaktır.

Microsoft, bundan sonra yalnızca macOS'un en yeni üç sürümünü destekleyeceği konusunda uyardı. Büyük bir işletim sistemi sürümü yayınlanırsa, yalnızca o ve önceki iki sürüm desteklenecektir. Bu nedenle, insanlar uzun destek yaşam döngülerinden yararlanmak istiyorsa Microsoft, macOS Big Sur 11.0 veya üzeri sürümlere güncelleme yapmalarını önerdi.

Son Haberler