Microsoft, Flight Simulator'ün Yeni Güncellemesini Duyurdu; İşte Yenilikler

Microsoft, Flight Simulator'ün Yeni Güncellemesini Duyurdu; İşte Yenilikler
Microsoft'un gamescom 2021 vitrini bugün, firmanın Xbox Game Pass aboneliğine dahil olan yeni oyunları duyurduğu, gösterişli yeni oyun fragmanlarını ve...

Microsoft'un gamescom 2021 vitrini bugün, firmanın Xbox Game Pass aboneliğine dahil olan yeni oyunları duyurduğu, gösterişli yeni oyun fragmanlarını ve daha fazlasını gösterdiği bugün gerçekleşiyor. Bu duyuruların yanı sıra şirket, Flight Simulator için bir sonraki büyük Dünya Güncellemesini ve önümüzdeki birkaç ay içinde simülasyon başlığına eklenecek birkaç ilaveyi de duyurdu.

Flight Simulator World Update VI, bu sefer Almanya, Avusturya ve İsviçre'ye görsel iyileştirmeler getiriyor. Beklendiği gibi, bunlar arasında yüksek çözünürlüklü manzara, yeni 3D şehirler, 100'den fazla ilgi noktası ve Lübeck, Stuttgart, Klagenfurt ve St. Gallen gibi bir dizi yeni havaalanı yer alıyor. Görsel yükseltmeleri göstermeyi amaçlayan yeni çalı gezileri, iniş zorlukları ve keşif uçuşları da var. Güncelleme, 7 Eylül'de kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılmaya başlayacak.

Görsel yükseltmelere ek olarak Redmond firması, Dünya Güncellemeleri ile uyumlu yeni bir "Yerel Efsaneler" serisi eklemeler sunuyor. Bunlar, “dünya çapındaki bir izleyici kitlesi tarafından iyi bilinmeyen” uçakları vurgulayarak, Dünya Güncellemesindeki bölgelere göre belirli uçaklar eklemeyi amaçlıyor. Bu seferki ek, “1930'dan kalma ünlü bir Alman uçağı” olan Junkers JU-52'dir. Firma, teklifi yeniden oluşturmak için "büyük çabalar" sarf ettiğini, hatta yüksek çözünürlüklü taramalar oluşturmaya, uçağın orijinal tasarımcısının torunu ve uçağa son birkaç binen pilotla işbirliği yapmaya kadar gittiğini de ekliyor. Junkers JU-52, 14.99 $'lık bir ek olacak ve 7 Eylül'de satışa sunulacak.

Kasım ayında yapılması beklenen simülatöre bir diğer ekleme ise bir Alman firması tarafından yapılan eVTOL (elektrikli dikey kalkış ve iniş) hava taksisi Volocopter. Firma, bu helikopter benzeri aracın eklenmesinin, yaygın olarak talep edilen daha fazla helikopterin tanıtılmasına yönelik "ilk adım" olduğunu da ekliyor. Bunun ücretsiz bir ekleme olup olmayacağına dair bir kelime yok.

Son olarak şirket, RARA (Reno Hava Yarışları Birliği) ile ortaklığı sayesinde bu sonbaharda STIHL Ulusal Şampiyonası Hava Yarışlarını Flight Simulator'a ekliyor. Bunun, 50 fit ila 250 fit yükseklikte 500 mil hızla uçan uçaklarla “dünyanın en hızlı motor sporu” olduğu söyleniyor. Bu yarışlar, kullanıcıların dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarıyla rekabet edebilecekleri çok oyunculu yarışları oyuna getiriyor. Ancak firma, bunların ücretsiz bir güncellemenin parçası olup olmayacağından veya bu “ilk büyük genişlemenin” ücretli bir eklenti olup olmayacağından bahsetmedi.

Duyuruda bahsedilmese de oyun, 19 Kasım'da Top Gun: Maverick filminin çıkışına paralel olarak bir Top Gun: Maverick genişlemesi alacak. Bu, Xbox konsolu lansman duyurusu ile birlikte duyurulsa da henüz pek bir detay ortaya çıkmadı.

Son Haberler