Microsoft, Haber Hizmetini Microsoft Start Olarak Yeniden Markalaştırıyor

Microsoft, Haber Hizmetini Microsoft Start Olarak Yeniden Markalaştırıyor
Microsoft, MSN News ve Microsoft News hizmetlerinin yeniden markası olan ve teklifleri tek bir marka altında birleştiren Microsoft Start'ı duyurdu. Bu yeni ad,...

Microsoft, MSN News ve Microsoft News hizmetlerinin yeniden markası olan ve teklifleri tek bir marka altında birleştiren Microsoft Start'ı duyurdu. Bu yeni ad, Edge tarayıcısı ve daha fazlası gibi, bulunduğu alanlarda mevcut Microsoft News ve MSN News adlarının yerini alacak.

Microsoft Start'a MicrosoftStart.com web sitesindeki Edge ve Chrome'dan, mobil cihazlarda yerel Android ve iOS uygulamaları aracılığıyla ve Windows 10 ve Windows 11'de sırasıyla Haberler ve İlgi Alanları sütunu ve haber widget'ları aracılığıyla erişilebilir. Hizmet aynı zamanda Microsoft Edge'deki yeni sekme sayfası içeriğine güç veren şeydir. Marka değişikliğinin henüz kullanıma sunulmaya başlandığı göz önüne alındığında, Play Store listesi henüz güncellenmedi ve Microsoft News uygulamasını çalıştıranlar, hem Android hem de iOS sürümlerinde olduğu gibi marka değişikliğini getiren bir güncelleme alacaklar.

Hizmetin kendisine gelince, özellikler açısından yeni olan pek bir şey yok. Tıpkı mevcut deneyim gibi, haber makaleleri de kullanıcılar için küratörlüğünü yapıyor ve tercihlere göre uyarlanıyor. Firma, hem AI algoritmaları hem de moderatörler aracılığıyla kullanıcıların ilgi alanlarına göre hazırlanmış “binden fazla küresel premium yayıncılık markasından” makaleler küratörlüğünü yaptığını söylüyor. Feed'lerini manuel olarak kişiselleştirmek isteyenler için firma, Kişiselleştir seçeneği aracılığıyla ilgi alanlarını seçmelerine izin veriyor.

Start, haberlere ek olarak, kullanıcılara daha önce olduğu gibi hava durumu, finans, spor, navigasyon bilgileri ve daha fazlasıyla ilgili kartlar da sağlayacak. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kullanıcı tarafından masaüstünde belirlenen tercihler, aynı Microsoft hesabına bağlı mobil uygulamalarla senkronize edilir.

Microsoft Start şu anda yalnızca bir marka değişikliği olsa da, hizmete eklenen yeni özellikler ve/veya yetenekler olup olmadığını görmek ilginç olacaktır.

Son Haberler