Microsoft Hesabından Parolaları Tamamen Kaldırabilirsiniz

Microsoft Hesabından Parolaları Tamamen Kaldırabilirsiniz
Kullanıcılar, parolalar aracılığıyla oturum açmak yerine Windows Hello, güvenlik anahtarları, doğrulama kodları veya Microsoft Authenticator uygulaması...

Kullanıcılar, parolalar aracılığıyla oturum açmak yerine Windows Hello, güvenlik anahtarları, doğrulama kodları veya Microsoft Authenticator uygulaması gibi alternatif kimlik doğrulama yöntemlerini kullanarak şirketin hizmetlerine erişebilir.

Kullanıcılar artık bir parolayı Microsoft hesabından tamamen kaldırabilir ve alternatif kimlik doğrulama yöntemleriyle şirketin hizmetlerinde oturum açabilir.

Artık kullanıcıların Microsoft hesaplarında oturum açmak için parolaya ihtiyaçları olmayacak. Karar, şirketin geçmişte biyometrik taramalar, doğrulama kodları, kimlik doğrulama uygulamaları ve güvenlik anahtarları gibi daha güvenilir kimlik doğrulama yöntemleri yerine şifrelerden tamamen kurtulma niyetini netleştirmesinden günler sonra geldi.

Mashable India'ya göre, kullanıcılar parolalarla oturum açmak yerine Windows Hello, güvenlik anahtarları, doğrulama kodları veya Microsoft Authenticator uygulaması gibi alternatif kimlik doğrulama yöntemlerini kullanarak şirketin hizmetlerine erişebilir.

Teknoloji devi, "insanlar bunları hesaplar arasında yeniden kullandıklarından veya yeni parolalar oluşturmak için basit formüller kullandıklarından, parolaların kötü niyetli saldırılara karşı son derece hassas olduğunu söylüyor. Parola sprey saldırılarını ve kimlik avını kullanarak erişim elde etmek isteyen bilgisayar korsanları için bunların tahmin edilmesi nispeten kolaydır. savunmasız hesaplar."

Microsoft hesabınızda gerçekten şifresiz olmak için Mashable India, aynı şekilde izlenecek adımları aşağıda listeledi:

  • Adım 1: Önce Microsoft Authenticator uygulamasını yükleyin ve hesabınıza bağlayın.
  • Adım 2: Buradaki portala gidin ve Gelişmiş Güvenlik Seçenekleri > Ek Güvenlik > Parolasız Hesap > Aç'ı seçin.
  • Adım 3: Ekrandaki istemleri tamamladığınızda, "hesabınızın güvenliğini artırdınız ve şifrenizi kaldırarak oturum açma deneyiminizi iyileştirdiniz" şeklinde bir bildirim görüntülenecektir.

Kullanıcılar isterlerse hesaplarını şifre kullanacak şekilde yeniden yapılandırabilirler. Ancak, şirket tarafından yapılan değişiklik kullanıma sunuldu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde herkesin kullanımına sunulacak.

Son Haberler