Microsoft, Surface Duo 2 Duyuruldu; İşte Detaylar

Microsoft, Surface Duo 2 Duyuruldu; İşte Detaylar
Yıllık Surface etkinliğinde Microsoft, yeni özelliklere ve iyileştirilmiş bir deneyime sahip yeni Surface Duo 2'yi duyurdu. Orijinal cihaz gibi, Surface Duo...

Yıllık Surface etkinliğinde Microsoft, yeni özelliklere ve iyileştirilmiş bir deneyime sahip yeni Surface Duo 2'yi duyurdu. Orijinal cihaz gibi, Surface Duo 2 de bir menteşe ile birbirine bağlanan iki adet 5,8 inç, 1344 x 1892 OLED ekrana sahip ve kullanıcıya 90 Hz yenileme hızına sahip 8,3 inçlik bir ekran sunuyor. Microsoft ayrıca, kullanıcılara kaçırılan bildirimlere, zamana ve daha fazlasına hızlı bir şekilde bakma seçeneği sunan, kenara hafif bir eğri ekledi. Surface Duo 2'deki her iki ekran da daha iyi koruma için Corning camla kaplanmıştır.

Cihaz, cihaza 5G desteği ekleyen Qualcomm Snapdragon 888 SoC tarafından desteklenmektedir. Bunun dışında cihazda Qi kablosuz şarj ve NFC de bulunuyor. En büyük iyileştirme alanlarından biri kamera. İlk nesil Duo tek bir kameraya sahipken, yeni Surface Duo 2, 16MP f/2.2 ultra geniş kamera, OIS'li 12MP f/1.7 geniş kamera ve 12MP f/2.4 telefoto kamera içeren üçlü kamera kurulumuna sahiptir. ayrıca OIS'i de destekler.

Diğer Surface cihazları gibi Surface Duo 2 de Surface Slim S Pens desteğine sahip olacak. Microsoft ayrıca, kalem kullanılmadığında kolay saklama için S Pen'i cihazın yan tarafına yapıştırma seçeneği de ekledi. Microsoft ayrıca daha iyi çift ekran uygulama desteği ve daha fazlasını içeren başka optimizasyonlar da yaptı. Bu değişiklikler, Microsoft'un hâlâ ana odak noktası olan üretkenliği artırmayı amaçlıyor.

Ancak Redmond devi, Duo 2'deki oyun performansından da bahsetti. Microsoft, Asphalt Legends 9, Modern Combat 5 ve Dungeon Hunter 5 dahil olmak üzere Surface Duo 2 için optimize edilmiş 150'den fazla oyun olduğunu iddia ediyor. The Surface Duo 2 Android 11 ile kutudan çıkacak.

Microsoft, gerçek pil ömrünü açıklamadı ancak şirket, Surface Duo 2'nin tek bir şarjla bir gün dayanabileceğini iddia ediyor. Surface Duo 2'nin fiyatı 1499,99 $'dır ve bugünden itibaren belirli pazarlarda ön sipariş verilebilecek.

Son Haberler