Microsoft, Web Üzerinde Video Düzenleme Yazılımı Olan Clipchamp'ı Satın Aldı

Microsoft, Web Üzerinde Video Düzenleme Yazılımı Olan Clipchamp'ı Satın Aldı
Microsoft son zamanlarda bir satın alma çılgınlığı yaşıyor. Bugünden önce Redmond teknoloji devi, siber güvenlik firması RiskIQ, Bulut Altyapısı Yetkilendirme...

Microsoft son zamanlarda bir satın alma çılgınlığı yaşıyor. Bugünden önce Redmond teknoloji devi, siber güvenlik firması RiskIQ, Bulut Altyapısı Yetkilendirme Yönetimi (CIEM) lideri CloudKnox Security, veri yönetimi firması Suplari ve büyük ölçekli bir video akışı optimizasyonu olmak üzere son birkaç ayda en az dört şirket satın almıştı. Peer5 adlı şirket. Bugün ise Clipchamp aracılığıyla portföyüne bir oyuncu daha ekliyor.

Microsoft, son birkaç yılda video düzenlemenin her düzeydeki deneyime sahip insanlar için daha erişilebilir hale geldiğini söylüyor. Bu nedenle, 2013 yılında kurulan ve web tabanlı video düzenleme yazılımı sunan bir girişim olan Clipchamp'ı satın almak ve onu daha da geniş bir kullanıcı tabanına sunmak mantıklıdır.

Clipchamp, "profesyonel olmayanlar ve yaratıcı olmayanlar" tarafından kullanılabilecek basit bir web uygulamasında çeşitli araçlar, filtreler ve stiller sunar. Kullanımı basit olsa da Microsoft, teknik uygulamasında oldukça güçlü ve sofistike olduğunu onaylıyor. Bir videoyu düzenlemeyi bitirdiğinizde, Clipchamp onu diğer sosyal medya platformlarında paylaşmanıza da olanak tanır. Clipchamp CEO'su Alex Dreiling, Microsoft anlaşmasının arkasındaki mantığı şöyle açıkladı:

Teknolojide çok az şirket Microsoft'un sahip olduğu mirasa ve erişime sahiptir. Hepimiz ikonik Microsoft ürünleriyle büyüdük ve o zamandan beri bunları kullanıyoruz. Microsoft'un bir parçası olmak, gelecekteki bir mirasın parçası olmamızı sağlar. Başka hiçbir senaryoda geleceğimiz, şu anda önümüzde olandan daha heyecan verici görünemezdi. Clipchamp'ta her zaman fırsat eksikliğinden muzdarip olmadığımızı söyledik, videoda kesinlikle bol miktarda fırsat var. Sadece onu nasıl ele geçireceğimizi bulmamız gerekiyor. Microsoft içinde, fırsatımızı tamamen yeni yollarla değerlendirmeye yaklaşabiliriz.

Satın alma, Microsoft'un Microsoft 365 tekliflerini genişletmesine ve Windows genelinde zengin deneyimler sağlamasına olanak tanıyacak. Ayrıca Clipchamp'ın teklifini ve araç setini genişletmesini sağlayacak. Office Media Group'un Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı Chris Pratley satın alma hakkında şunları söyledi:

PC'nizin tüm gücünü kullanan bir web uygulaması olan Clipchamp, Microsoft 365'teki bulut destekli üretkenlik deneyimlerini bireyler, aileler, okullar ve işletmeler için genişletmek için doğal bir seçimdir. Ayrıca, sınırsız yaratıcılık için bir platform olan Microsoft Windows için de mükemmel bir seçimdir. İster oyun kliplerini düzenliyor, ister bir okul projesi yapıyor, çocuklarınızın anılarını bir araya getiriyor veya bir sonraki bağımsız kısa filmi bir araya getiriyor olun, Clipchamp ve Microsoft, videonun duygusal gücü aracılığıyla kendinizi ifade etmenize yardımcı olacaktır. Zaten bir Clipchamp kullanıcısıysanız, daha fazla seçenek, daha fazla güç ve sevdiğiniz kolay oluşturma deneyimi ile her şey daha iyi olacak.

Clipchamp'in Microsoft'a katılacağı heyecanıyla köpürüyorum. Clipchamp ekibi, kaliteye ve mükemmel müşteri sonuçlarına adanmış yaratıcı bir güç merkezidir ve onları yürekten birer ruh olarak karşılıyoruz. Birlikte inanılmaz şeyler yapacağız - daha sonra gelecek!

Her zaman olduğu gibi, anlaşmanın arkasındaki finansal bilgiler henüz açıklanmadı. Clipchamp'ı henüz denemediyseniz, buradan ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Clipchamp ücretsiz bir abonelik sunsa da, bu, araçlar ve yetenekler açısından oldukça sınırlıdır.

Son Haberler