Microsoft, Windows 11 Destekli CPU'lar Listesine Resmi Olarak Bazı 7. Nesil Intel İşlemcileri Ekliyor

Microsoft, Windows 11 Destekli CPU'lar Listesine Resmi Olarak Bazı 7. Nesil Intel İşlemcileri Ekliyor
Yeni liste, Intel'in 7. nesil Core X serisi yongaları, Xeon W serisi işlemcileri ve Surface Studio 2'de kullanılan Core i7-7820HQ yongasını içeriyor. Microsoft'un...

Yeni liste, Intel'in 7. nesil Core X serisi yongaları, Xeon W serisi işlemcileri ve Surface Studio 2'de kullanılan Core i7-7820HQ yongasını içeriyor. Microsoft'un DCH tasarım ilkelerini desteklemek için, aksi takdirde Windows 11 güncellemesi için uygun olmayacaklardır. Intel Xeon W-Serisi yongalara gelince, şirket hangilerinin destekleneceğini henüz belirtmedi. Ne yazık ki, listeye daha fazla AMD yongası eklenmeyecek.

Microsoft, "şimdi ve gelecekte en iyi deneyimleri sunmak için bilgisayarın gerçek değerinden ve gücünden yararlanmak" için yeni gereksinimlerin gerekli olduğunu söylüyor. Bunu yapmak için aşağıdaki ilkeleri resmileştirir:

Güvenlik: Windows 11, Windows Hello, Cihaz Şifreleme, sanallaştırma tabanlı güvenlik (VBS), hiper yönetici korumalı kod bütünlüğü (HVCI) ve Güvenli Önyükleme gibi korumaları etkinleştirebilen donanım gerektirerek güvenlik çıtasını yükseltir. Bu özelliklerin kombinasyonunun, test edilen cihazlarda kötü amaçlı yazılımları %60 oranında azalttığı gösterilmiştir. Prensibi karşılamak için, tüm Windows 11 destekli CPU'larda yerleşik bir TPM bulunur, güvenli önyüklemeyi destekler ve VBS ile belirli VBS özelliklerini destekler.

Güvenilirlik: Windows 11'e yükseltilen cihazlar, desteklenen ve güvenilir bir durumda olacaktır. Yeni Windows Sürücü modelini benimseyen ve %99,8 çökmesiz deneyim sağlayan OEM ve silikon ortaklarımız tarafından desteklenen CPU'ları seçerek.

Uyumluluk: Windows 11, kullandığınız uygulamalarla uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Office ve Microsoft Teams için minimum sistem gereksinimlerimizle uyumlu olarak >1 GHz, 2 çekirdekli işlemciler, 4 GB bellek ve 64 GB depolama temellerine sahiptir.

Microsoft ayrıca, uyumsuz cihazlar için sorunun ne olduğuna daha fazla ışık tutan PC Sağlık Kontrolü uygulamasını da güncelledi. Örneğin, PC'nizde TPM 2.0 yoksa veya eski bir işlemci çalıştırıyorsa, uygulama bundan bahsedecektir. Uygulama artık Insider'ların indirmesi için hazır ve önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya sunulacak.

Yukarıda gösterildiği gibi, PC Sağlık Kontrolü uygulamasındaki uygunluk kontrolü işlevi, artık uygunluk hakkında iyileştirilmiş mesajlaşma ve olası düzeltme adımlarını içeren ilgili destek makalelerine bağlantılar içerir. Son olarak Microsoft, listesine daha fazla CPU desteği eklerken çok şey öğrendiğini ve ayrıca Windows Insider'lara geri bildirim sağladıkları ve bunu gerçekleştirdikleri için teşekkür ettiğini söylüyor.

İşlemci gereksinimleri konusunda pek bir değişiklik olmasa da, şirket, sözde meraklıların Windows 11'i desteklenmeyen silikon üzerine kurmasına izin verecek, bu da Insider'lar ve sorunların farkında olan ve yine de denemeye devam etmek isteyen diğerleri için hoş bir ek olacak. yeni işletim sistemi.

Son Haberler