Microsoft, Windows 11 İçin Paint Uygulamasını Yeniledi; İşte Detaylar

Microsoft, Windows 11 İçin Paint Uygulamasını Yeniledi; İşte Detaylar
Microsoft, Windows 11'deki uygulamaları için sürekli olarak güncellemeler yayınlamaktadır. En son işletim sistemi için yeni güncellemeler ve hata düzeltmeleri...

Microsoft, Windows 11'deki uygulamaları için sürekli olarak güncellemeler yayınlamaktadır. En son işletim sistemi için yeni güncellemeler ve hata düzeltmeleri yayınlamıştır. Windows 11 çıkış tarihi bu yıl için planlandı ve daha sonra herkes için kararlı bir biçimde gelecek. Bir kullanıcı arayüzü yenilemesi, widget'lar için destek, entegre Ekipler ve daha fazlasını getirecek. Şimdi şirket, MS Paint uygulamasını da güncellediğini açıkladı.

Windows ve Surface şefi Panos Panay, MS Paint'in Windows 11'de nasıl görüneceğini gösteren bir videoyu Twitter'da paylaştı. Güncellenen uygulama, "yakında" içeridekilere gönderilecek. Videodan, MS Paint'in bir UI yenilemesi ve karanlık bir mod aldığını söyleyebiliriz. Ancak, herhangi bir yeni özellik ortaya koymuyor. Dikkatlice baktığınızda "Paint 3D'de Düzenle" düğmesinin kaldırıldığını göreceksiniz.

Microsoft kısa süre önce Windows 11 İşletim Sistemi - Ekran Alıntısı Aracı, Hesap Makinesi, Posta ve Takvim ile bağlantılı birkaç uygulamasında güncellemeler yayınladı. Yeni Snipping Tool, Snip ve Sketch'ten WIN + SHIFT + S klavye kısayolu ve daha zengin düzenleme gibi ek işlevlerle klasik uygulamayı oluşturan yeni görseller içerir. Tuş kombinasyonuna basmak, Dikdörtgen Alıntı, Serbest Biçimli Alıntı, Windows Alıntısı ve Tam Ekran Alıntısı dahil olmak üzere seçebileceğiniz seçeneklerle birlikte ekran alıntısı menüsünü getirir. Ekran görüntüsü aldığınızda, Ekran Alıntısı Aracı, ek açıklamalar için düzenleme araçları, gelişmiş kırpma ve görüntüyü düzenlemek için daha fazlasını sağlar.

MS Paint'e benzer şekilde, Hesap Makinesi uygulaması da yakın zamanda karanlık bir mod aldı. Windows 11'in Hesap Makinesi uygulaması artık kullanıcıların bir grafikteki denklemleri analiz etmelerine ve cebir, trigonometri ve karmaşık matematik ifadelerini değerlendirmelerine izin verecek. Bir veya daha fazla denklemi grafik modunda çizebilecek ve ardından x ve y kesişimleri gibi temel grafik özelliklerini tanımlamaya yardımcı olması için grafiği analiz edebileceksiniz. Ayrıca Posta ve Takvim uygulamaları, yuvarlatılmış köşeler ve diğer ayarlamaları içeren yeni bir görsel stille güncellendi. Ek olarak Posta ve Takvim uygulamaları, tıpkı Snipping Tool, MS Paint ve Calendar uygulamaları gibi kullanıcıların Windows 11'de belirledikleri temayı onurlandıracaktır.

Son Haberler