Microsoft, Windows 11 İçin Yeni Emojilerini Yayınladı

Microsoft, Windows 11 İçin Yeni Emojilerini Yayınladı
Microsoft, emoji 13.1 desteğiyle Windows 11'de emojileri güncelleme konusunda büyük adımlar attı. Windows 11'in ilk sürümü, Segoe Color Emoji yazı tipinin...

Microsoft, emoji 13.1 desteğiyle Windows 11'de emojileri güncelleme konusunda büyük adımlar attı. Windows 11'in ilk sürümü, Segoe Color Emoji yazı tipinin bir parçası olarak yeni emojiler ekledi. Emoji 12.0 ve 13.0 desteği, Windows 10'un içeriden öğrenen yapılarına dahil edilmiş olsa da, Windows 11 daha modern bir estetik görünüm ve etkileyici bir tat katıyor. Windows 11 ayrıca, bugünden itibaren mevcut olan tutarlı bir tasarımda daha fazla cinsiyetten bağımsız seçeneklere sahip 255 yeni emoji içerir.

Emojiler başlangıçta, Windows 11'deki tüm emojilerin düz bir stilden akıcı 2D stile güncellendiğini gören Windows Insiders'a Windows 11 OS Build 22000.346 Kasım Güncelleme sürümünün bir parçası olarak gönderildi. Emoji 13.1 desteğinin yanı sıra Microsoft, tüm dillerde emoji aramak için bir özellik ekledi ve kullanıcılar artık diğer uygulamalara emoji girmek için güncellenmiş emoji panelini kullanabilir.

Windows 11'deki akıcı tasarımdan ilham alan emojiler, kalın çerçeveli görünümden uzaklaşıyor ve etkileyici, eğlenceli ve modern bir görünüm getiriyor. Microsoft, standart ataç yerine Clippy'nin eğlenceli bir sürümünü bile geri getirdi. Microsoft, güncellenmiş emojileri Teams ve Outlook dahil olmak üzere platformlardaki diğer Microsoft uygulamalarında kullanıma sunmayı planlıyor.

Güncellenmiş emojiler, isteğe bağlı bir Kasım 2021 Windows 11 önizleme sürümü aracılığıyla edinilebilir. Yeni emojiye erişmek istiyorsanız, Windows Update ayarlarınızı açın (Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update) ve Güncellemeleri kontrol et'i seçin. Güncellemeyi yüklemeyi tamamladıktan sonra, emoji seçicideki yeni emojiye erişmek için Windows tuşu + nokta tuşuna basın.

Son Haberler