Microsoft, Windows 11 Insider Preview İçin Yeni Sürüm Yayınlandı; İşte Yenilikler

Microsoft, Windows 11 Insider Preview İçin Yeni Sürüm Yayınlandı; İşte Yenilikler
Microsoft, Windows 10'un halefi olan Windows 11 işletim sistemini bir süre önce duyurdu. O zamandan beri şirket, Windows Insider programı aracılığıyla bulunan...

Microsoft, Windows 10'un halefi olan Windows 11 işletim sistemini bir süre önce duyurdu. O zamandan beri şirket, Windows Insider programı aracılığıyla bulunan 'aksaklıklar' nedeniyle yapılan değişiklikleri vurgulayarak bunun etrafında bir hype inşa ediyor. Microsoft, yeni değişiklikler yaptıktan sonra, Windows Insider kanalında Windows 11'in beta sürümlerini kullanıma sunuyor. Daha dün şirket, Windows 11'e Spotify entegrasyonunu getirdiğini açıkladı. Şirket ayrıca Windows 11'in yeni bir görev çubuğu, sohbetlere satır içi yanıt verme yeteneği ve güncellenmiş bir Bildirim Merkezi aldığını doğruladı. Şimdi şirket, Windows 11 Insider Preview Build 22000.120'yi Dev ve Beta kanallarındaki tüm kullanıcıların kullanımına sundu. Bu güncelleme, Windows 11'e yeni özellikler ve hata düzeltmeleri getiriyor. Aslında Microsoft'un yapmadığı tek şey, Windows 11 çıkış tarihinin ne zaman duyurulacağını belirtmek.

Microsoft, Windows 11 Insider Preview Build 22000.120'nin tüm Windows dillerinde ve bölgelerinde tüm Microsoft kullanıcılarına yeni bir Aile Widget'ı getirdiğini açıkladı. Bu yeni özellik, Windows 11 kullanıcılarının Microsoft aile gruplarındaki aile üyelerinin son etkinliklerini görmelerini sağlayacak. Bu, diğerlerinin yanı sıra konumları ve toplam ekran süreleri gibi ayrıntıları içerir.

Şirket ayrıca, Görev Çubuğundaki Sohbet simgesi için bildirim rozeti dağıtmaya başladığını duyurdu. Şirket, Görev Görünümü aracılığıyla Arka Plan Seç'i kullanarak masaüstleri için arka planları değiştirirken, kullanıcıların artık Ayarların gerçekte hangi Masaüstünde bulunduklarına geçmeye zorlayacaklarını göreceklerini söyledi. Ek olarak şirket, monitörlerin düzenlenmesi için Ekran Ayarları'ndaki Tanımla düğmesini kontrol altına alarak bulmayı kolaylaştırdığını söyledi. Microsoft ayrıca, Dosya Gezgini'nin komut çubuğundaki "Yeni" düğmesini, tüm seçenekleri iç içe bir liste yerine tek bir listede içeren bir açılır menü stili kullanacak şekilde güncellediğini söyledi.

Hata düzeltmelerine gelince, Microsoft, kullanıcıların tercih ettikleri haftanın ilk gününü güncellemeleri durumunda, oturumu kapatıp tekrar açana kadar bunun takvim açılır penceresine yansıtılmayacağı bir sorunu çözdüğünü söyledi. Windows'u birden çok monitörle çalıştıran Insider'lar için bir explorer.exe kilitlenme döngüsünü tetikleyebilecek sorun. Şirket, Sohbet penceresinin ekrana takılmasıyla ilgili başka bir sorunu düzelttiğini söyledi.

Şirket ayrıca, Windows Hello zaten kuruluyken Oturum Açma Ayarları altında "Yüz tanıma (Windows Hello)" seçeneğine tıklandığında Ayarlar'ın artık çökmeyeceğini de söyledi. Ayrıca şirket, Dosya Gezgini'ndeki komut çubuğuyla ilgili bir değişiklik yaptığını ve bunun, sürekli olarak büyüyecek ve kaynakları tüketecek yeni bir Dosya Gezgini penceresi her açıldığında artan iş parçacığı sayısıyla sonuçlandığını söyledi.

Son Haberler