Microsoft, Windows 7 ve 8.1 İçin OneDrive Desteğini Sonlandırıyor

Microsoft, Windows 7 ve 8.1 İçin OneDrive Desteğini Sonlandırıyor
Ağustos ayında Microsoft, Mac'in eski sürümlerinde OneDrive senkronizasyonu desteğini sona erdirdiğini duyurdu ve şimdi şirket aynısını Windows için...

Ağustos ayında Microsoft, Mac'in eski sürümlerinde OneDrive senkronizasyonu desteğini sona erdirdiğini duyurdu ve şimdi şirket aynısını Windows için yapmayı planlıyor. 1 Ocak 2022'den itibaren Windows 7, 8 ve 8.1'de çalışan OneDrive masaüstü uygulamasına hiçbir güncelleme sunulmayacağı açıklandı. Ardından, 1 Mart 2022'den itibaren kişisel dosyalarınız artık OneDrive hizmetiyle eşitlenmeyecek; bu, içeriğinizi web üzerinde OneDrive'dan manuel olarak yüklemeye ve indirmeye ve açık kalmayı seçerseniz eşitlenmiş halde tutmaya güvenmeniz gerekeceği anlamına gelir.

Microsoft, masaüstünde OneDrive eşitleme uygulamasından yararlanmaya devam etmek isteyen kullanıcıların Windows 10 veya 11'e yükseltme yapmalarını açıkça tavsiye etti. OneDrive web arayüzünü kullanarak eşitleyin.

Bu duyuru şimdilik tüketicileri etkiliyor, çünkü önümüzdeki yıldan itibaren OneDrive'ın masaüstü uygulamasının iş kullanıcıları, kullandıkları Windows sürümünün yaşam döngüsüyle uyumlu destek sürelerine sahip olacak.

Genel olarak, bu hareket şaşırtıcı değil, ancak Windows 8'in 2016'da desteğinin bitmesine rağmen, Windows 7 ve Windows 8.1'in 10 Ocak 2023'e kadar uzatılmış destekte olduğunu belirtmek ilginçtir, bu da Microsoft'un esasen yazılımı için desteği sona erdirdiği anlamına gelir. Yukarıda bahsedilen işletim sistemlerinde OneDrive masaüstü kullanıcılarının sayısının Microsoft'tan daha fazla yatırım yapılmasını garanti edecek kadar büyük olmaması mümkündür.

Son Haberler