Microsoft, Windows 7 ve Windows 8.1 İçin Güvenlik Yamalarını Yayınladı

Microsoft, Windows 7 ve Windows 8.1 İçin Güvenlik Yamalarını Yayınladı
Microsoft, Salı Yaması güncellemelerinin bir parçası olarak bugün desteklenen tüm Windows sürümleri için güncellemeler yayınlıyor. Bu, hem tamamen hem...

Microsoft, Salı Yaması güncellemelerinin bir parçası olarak bugün desteklenen tüm Windows sürümleri için güncellemeler yayınlıyor. Bu, hem tamamen hem de belirli SKU'lar, Windows 8.1 ve genişletilmiş Windows 7 güvenlik güncelleştirmelerini seçen müşteriler için şu anda desteklenen Windows 10 sürümlerini içerir. Ancak, Windows 10'dan farklı olarak, Windows 8.1 ve Windows 7 ay ortası güncellemelerini almaz ve acil güvenlik düzeltmeleri olmadığı sürece ayda yalnızca bir güncellemeye kilitlenir.

Her zamanki gibi, iki tür Windows 8.1 ve Windows 7 güncelleştirmesi vardır. Aylık toplama ve yalnızca güvenlik güncelleştirmeleri. Aylık toplamalar Windows Update aracılığıyla sunulurken, yalnızca güvenlikle ilgili güncelleştirmeler yalnızca el ile yüklenebilir. Bu güncellemelerin her ikisi de Güncelleme Kataloğu aracılığıyla indirilebilir. Bu ay, Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına sunulan ve burada KB5005563 altında kontrol edebileceğiniz bir IE güvenlik güncellemesi de var.

Başlangıç ​​olarak, Windows 8.1 ve ilgili Windows Server sürümü - Windows Server 2012 R2 - kullanıcılar, buradaki Güncelleme Kataloğu'ndan manuel olarak indirilebilen aylık toplama KB5005613 alıyor. Güncellemenin bir parçası olarak yapılan iyileştirmeler, sıfır gün güvenlik açığı için düzeltmeyi içerir:

  • Bu güncelleme, dahili işletim sistemi işlevselliğinde çeşitli güvenlik geliştirmeleri içerir. Bu sürüm için herhangi bir ek sorun belgelenmemiştir.

Yalnızca güvenlik güncelleştirmesi KB5005627'dir ve sürüme bağlı olarak manuel indirme seçeneği vardır. Daha önce de belirtildiği gibi, bunlar Windows Update aracılığıyla kullanılamaz. Değişiklikler ve düzeltmeler, aylık toplamanınkiyle aynıdır.

Sırada Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 SP1 var. Bu müşterilere yönelik aylık toplama KB5005633 olarak adlandırılır ve buradan manuel olarak indirilebilir. Bu güncellemeler yalnızca ücretli güncellemeleri tercih edenler için mevcuttur. Değişiklikler ve düzeltmeler aşağıdaki gibidir:

  • Sürücü birden fazla kod işareti imzasıyla imzalanmışsa, sürücünün yüklenememesine neden olan sorunu giderir.
  • Bu güncelleme ayrıca dahili işletim sistemi işlevselliğinde çeşitli güvenlik geliştirmeleri içerir.

Son Haberler