Microsoft Windows 10 İçin Eylül Ayının Güvenlik Güncelleştirmelerini Yayınlandı

Microsoft Windows 10 İçin Eylül Ayının Güvenlik Güncelleştirmelerini Yayınlandı
Microsoft'un desteklenen tüm Windows sürümlerine yönelik güncellemeleri kullanıma sundu. Buna Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 güncellemeleri için ödeme...

Microsoft'un desteklenen tüm Windows sürümlerine yönelik güncellemeleri kullanıma sundu. Buna Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 güncellemeleri için ödeme yapmayı seçenler dahildir. Windows 10'a gelince, tam olarak desteklenen en son üç sürüm - 2004, 20H2, 21H1 - belirli bir müşteri grubu için desteklenen belirli eski sürümlere sunulan güncellemelerle birlikte aynı toplu güncellemeleri alıyor.

En son üç Windows 10 sürümünün aynı güncellemeyi almasının nedeni, bunların aynı kod temeli üzerine inşa edilmiş olmalarıdır; sürüm 20H2 ve 21H1, işletim sistemindeki özellikleri atıl durumda aydınlatan etkinleştirme paketleridir. Bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanan Windows 10 sürüm 21H2, Sürüm Önizleme halkasında aynı güncelleme paketine de sunulacak.

Ek olarak, Windows 11 5 Ekim'den itibaren tüketicilere sunulduğunda, işletim sisteminin bu sürümü de Salı Yama güncellemeleriyle hizmet vermeye başlayacak. Şu anda Beta kanalında olmasına rağmen, Dev kanalı derlemelerindekiyle aynı güncelleme kadansını takip ediyor. Windows 11 artık ticari müşteriler için Sürüm Önizleme kanalında da mevcut olduğundan, yapıların tüm Sürüm Önizleme kanalı Insider'larına dağıtılmaya başlaması muhtemeldir.

Bunun dışında, Windows 10 21H1, 20H2 ve 2004 sürümleri için güncelleştirme KB5005565'tir ve yapı 19043.1237, 19042.1237 ve 19041.1237'yi getirir. Güncelleştirme, yakın zamanda keşfedilen Windows sıfır gün güvenlik açığı için bir düzeltme içerir. C/D sürüm güncellemelerini yüklememiş olanlar, bugünün güncellemesine dahil edilen tüm bu düzeltmeleri alacaklardır. Güncelleme paketi buradan Güncelleme Kataloğu'ndan manuel olarak yüklenebilir.

Firmanın bahsettiği, muhtemelen sıfır gün düzeltmesine atıfta bulunan tek vurgu:

  • Windows işletim sisteminiz için güvenliği günceller.

Ve işte, bu ayın başlarında yayınlanan KB5005101'de bulunan listeyi içermeyen değişiklik günlüğünde listelenen kalite iyileştirmesi:

  • PowerShell'in sonsuz sayıda alt dizin oluşturmasına neden olan sorunu giderir. Bu sorun, bir dizini alt öğelerinden birine taşımak için PowerShell Öğeyi Taşı komutunu kullandığınızda oluşur. Sonuç olarak, birim dolar ve sistem yanıt vermeyi durdurur.

Bu düzeltmelere ek olarak, değişiklik günlüğünde listelenen birkaç bilinen sorun vardır. Bilinen sorunların ayrıntıları ve olası geçici çözümler aşağıda verilmiştir:

Sürüm 1909 gibi 2004 sürümünden daha eski Windows 10 sürümleri, belirli SKU'lar için desteklenir. Örneğin, Sürüm 1909 yalnızca Enterprise, Education veya IoT Enterprise SKU'ları için desteklenirken, sürüm 1809 yalnızca Uzun Süreli Hizmet Kanalı müşterileri için desteklenir.

Son Haberler