Microsoft, Windows Kilit Ekranı Sayfasında LinkedIn Reklamlarını Göstermeye Başlıyor

Microsoft, Windows Kilit Ekranı Sayfasında LinkedIn Reklamlarını Göstermeye Başlıyor
Teknoloji şirketleri, ellerinden geldiğince çeşitli ürün ve hizmetlerinin reklamını yapmaya çalışıyorlar, ancak birçok durumda bu şirketlerin, her...

Teknoloji şirketleri, ellerinden geldiğince çeşitli ürün ve hizmetlerinin reklamını yapmaya çalışıyorlar, ancak birçok durumda bu şirketlerin, her şeyin göz önünde bulundurulması ve dikkate alınmasıyla bu konuda çok ileri gittiklerini söylemek güvenli. Daha bu hafta Microsoft'un sosyal medya platformu LinkedIn'in Windows oturum açma sayfalarında reklamını yapmaya başladığını fark ettik ki bu birçok kullanıcının oldukça can sıkıcı bulduğu bir şey.

Microsoft, ürünlerini oturum açma (ve ekran kilidi) sayfasında ve geçmişte ünlü işletim sisteminde mümkün olan her köşede reklamını yaptı, ancak bunlar, Outlook gibi şeyler için reklamlar dahil olmak üzere Windows kullananlarla biraz alakalı ürünlerdi. Köşe. LinkedIn için reklamlar, tamamen ayrı bir varlık olduğu için pek alakalı değildir ve ideal olarak, Microsoft'un, insanların işletim sistemlerinden tüketmek zorunda olduğu kullanıcı deneyimine dahil ettiği bu ücretsiz reklamların bir sınırı olmalıdır.

Neyse ki, bu tür reklamları görmeyi tamamen bırakmanın bir yolu var. Bir teknik, Windows ayarlarınıza gitmenizi, kişiselleştirme bölümüne girmenizi, Ekranı Kilitle'yi tıklamanızı ve ardından Microsoft ürünleri hakkında eğlenceli gerçekler hakkında konuşan seçeneği değiştirmenizi içerir.

Birçok kullanıcı Başlat menüsü önerilerinden de rahatsız olur ve bunları kapatmak da oldukça basittir, çünkü tek yapmanız gereken kişiselleştirme ayarlarına girip Başlat menüsü için ilgili seçeneği seçmektir. Microsoft gerçekten sizi böyle reklamlarla bombalamamalı, ancak en azından isterseniz bunlardan kaçınma seçeneğiniz var. Sonuçta, kendinizi bitkin hissetmenize ve dikkatinizin dağılmasına neden olabileceğinden, reklamcılığın hayatınızın her alanına dahil edilmesini istemezsiniz.

Kaynak: digitalinformationworld

Son Haberler