Microsoft, Yeni 120Hz Ekrana Sahip Surface Pro 8'i Tanıttı

Microsoft, Yeni 120Hz Ekrana Sahip Surface Pro 8'i Tanıttı
Microsoft Surface Pro 8'i duyurdu ve cihaz için daha büyük, yüksek yenileme hızına sahip yeni bir ekran, Surface Pro X gibi yeni bir kalemi barındıran yeni...

Microsoft Surface Pro 8'i duyurdu ve cihaz için daha büyük, yüksek yenileme hızına sahip yeni bir ekran, Surface Pro X gibi yeni bir kalemi barındıran yeni bir Signature klavye biçiminde çok ihtiyaç duyulan bir yeniden tasarım getirdi. Intel'in 11. nesil yongaları biçiminde dahili bileşenler ve Thunderbolt 4 desteği.

Tıpkı Pro X gibi, yeni ekran, daha küçük çerçeveler sayesinde çapraz olarak 13 inçtir ve bir TrueTone ekrana benzer şekilde, ortam ışığına dayalı renk sıcaklığını ayarlamaya yardımcı olan, firmanın Uyarlamalı Renk Teknolojisi dediği şeyi ekler. Ekran ayrıca, 120 Hz yenileme hızına sahip panel ile Windows 11'e eklenen özellik sayesinde dinamik bir yenileme hızına da sahip.

Ek olarak, ekran, bir kağıt parçasına yazmayı simüle etmek için dokunsal geri bildirime sahip yeni bir ekran kalemi olan firmanın yeni Slim Pen 2'sini de destekliyor. İnce Kalem, Pro X'te olduğu gibi kablosuz olarak şarj edebildiği yeni Signature klavyesinde bulunur. Firma ayrıca, önceki nesil cihazlarda G5 yonga setinin yerini alan özel yapım silikon olan özel G6 yonga seti nedeniyle gecikmede iyileştirmeler yapıyor.

Dahili olarak, firma Pro 8'i Intel'in 11. nesil Tiger Lake yongaları ile Intel Evo sertifikasına sahip olarak donatıyor ve 16 saate kadar pil ömrü vaat ediyor. 2'si 1 arada, 32 GB'a kadar RAM ile de kullanılabilir. Pro 8'in nihayet eklediği şey, bağlantı noktasının tüm kapasitesini cihaza getiren Thunderbolt 4 desteğidir. Cihaz, özel Surface Connect bağlantı noktasıyla birlikte iki Thunderbolt bağlantı noktasına sahiptir ve her iki dünyanın da en iyisini sunar. Ancak, USB-A bağlantı noktası yoktur.

Pro 8, 5 Ekim'de Windows 11 ile birlikte gelir ve bugün ön sipariş verilebilir. Ancak henüz fiyatlandırma konusunda bir açıklama yok.

Son Haberler