Microsoft'un Windows 10 ve Windows 11 İçin Yeni Outlook Uygulaması Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor

Microsoft'un Windows 10 ve Windows 11 İçin Yeni Outlook Uygulaması Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor
Microsoft, önümüzdeki aylarda Windows 11'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve yaklaşık altı yıl önce Windows 10'u piyasaya sürdüğünden bu yana işletim...

Microsoft, önümüzdeki aylarda Windows 11'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve yaklaşık altı yıl önce Windows 10'u piyasaya sürdüğünden bu yana işletim sistemine yaptığı en büyük güncellemeyi sunuyor. Güncellemenin Windows'a kapsamlı değişiklikler getirmesi, görsel bir yenileme sağlaması ve çeşitli güvenlik ve performans geliştirmeleri eklemesi bekleniyor. Ancak, Windows yaratıcısının üzerinde çalıştığı tek yükseltme bu değil ve şirketin Outlook gibi birden fazla yerleşik Windows uygulamasının büyük bir revizyon alacağı bildiriliyor.

Windows En Son tarafından hazırlanan bir rapora göre, Microsoft'un önümüzdeki yıl bir yere inmesi beklenen Microsoft'un Windows 11 ve Windows 10 için Outlook istemcisinde büyük bir yükseltme üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Şirketin Windows için e-posta istemcisi, önemli platformlar arası işlevsellik kazanacak şekilde ayarlandı ve Microsoft'un Windows, macOS ve web için mevcut Outlook istemcilerinin tamamen yerini alması bekleniyor.

Önümüzdeki yıl piyasaya çıkması beklenen şirketin yeni One Outlook uygulamasının, Outlook uygulamasının eski Win32 sürümünün, Windows 10 (ve Windows 11) Posta ve Takvim uygulamasının ve Mac için Outlook'un yerini alması bekleniyor.

Microsoft ayrıca Windows için OneNote uygulamasını Windows 11 ile gelecek yeniden tasarımla iyi uyum sağlayan yeni bir görünümle birleştirmeye çalışıyor.

Rapora göre Microsoft, Windows'ta posta ve takvimler için birden fazla uygulama yerine, Outlook uygulamalarını şu anda Windows 11 ve Windows 10'da bulunan mevcut Posta ve Takvim uygulamasının yerine çalışacak tek bir uygulamada birleştirecek. Şirketin yaklaşmakta olan e-posta istemcisi için "Monarch Projesi" planları, daha önce şirket tarafından bu yılın başlarında bir ekran görüntüsünde yeni arayüzü tanıttığında ortaya çıkmıştı.

Raporda, yeni ve güncellenmiş Microsoft Outlook uygulamasının gelecek yıla kadar çıkma ihtimali düşük olsa da, kullanıcıların Windows 11 tüm kullanıcılara yayınlanmadan önce bu yıl içinde uygulamanın önizleme sürümünü deneyebilecekleri iddia ediliyor. Bu, şirketin One Outlook istemcisinin şimdi yeni bir Outlook beta etiketi ile yenilenmesiyle destekleniyor gibi görünüyor.

Son Haberler