Milyonlarca Kişinin Kullandığı Bu Google Uygulaması Play Store'da Kapatıldı

Milyonlarca Kişinin Kullandığı Bu Google Uygulaması Play Store'da Kapatıldı
Milyonlarca kişi tarafından kullanılan belirli uygulamalar söz konusu olduğunda bile, Google için duygusal olmak yabancıdır. Google, Android Auto programıyla...

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan belirli uygulamalar söz konusu olduğunda bile, Google için duygusal olmak yabancıdır. Google, Android Auto programıyla araçlar için yazılım alanında büyük adımlar attı. Yazılım, araç kullanıcılarının akıllı telefonlarına bağlanmasına ve yolculuklarının kontrolünü ellerine almasına olanak tanır. Bu basit bir uygulamadır ve kullanıcı araba kullanırken de yardımcı olabilecek sınırlı sayıda yan uygulamaya sahiptir. Navigasyon, arama ve metin yönetimi ve hatta müzik çalma gibi temel özellikler sunar.

Ancak, tüm arabalarda yerleşik Android Auto desteği yoktur, bu da birçok kullanıcının deneyime erişimi olmadığı anlamına gelir. Google, Telefon Ekranları için Android Auto adlı bir uygulama yardımıyla bu özelliklerin bazılarına akıllı telefonlarda erişim sağlıyordu. Bu, şu anda kapatılan uygulamadır.

Şirket, Play Store'da yaklaşık beş milyon indirme alan Android Auto for Phone Screens uygulamasının bu yıl sona ereceğini açıkladı. Şirket, 9to5Google'a, Android Auto for Phone Screens özelliğinin Android 12'nin önümüzdeki haftalarda gelmesiyle birlikte bu yıl Android cihazlarda çalışmayı durduracağını onayladı. Bu, derme çatma bilgi-eğlence sistemine alışmış kullanıcıların yakında aşağıda listelediğimiz yeni bir çözüme uyum sağlamak zorunda kalacağı anlamına geliyor.

Özelliğin kalıcı olarak ortadan kalkabileceğine dair erken belirtiler, Android Auto for Phone Screens'i başlatırken bir mesaj fark eden kullanıcılar tarafından fark edildi. Android Auto'nun yalnızca araba ekranlarında kullanılabildiğini ve bunun yerine "Google Asistan sürüş modunu" denemelerini öneren bir mesajla karşılandılar. Bu kullanıcıların, Pixel cihazları aracılığıyla Android 12'nin önizleme sürümlerinde oldukları için mesajı önceden ve nihai kapanmadan önce gördükleri bildirildi.

Yine de, Telefon Ekranları için Android Auto uygulamasına güvenen kullanıcıların gereksiz yere alarma geçmesine gerek yok. Google kısa süre önce Google Haritalar uygulamasına birkaç Android Auto özelliği ekledi. Bu, kullanıcıların yerleşik Google Asistan desteği ile Google Haritalar uygulamasının içinde metin mesajlarını gönderip kontrol edebilecekleri, arama yapıp cevaplayabilecekleri ve müzik dinleyebilecekleri anlamına gelir.

Son Haberler