Mobil Web Tarayıcıların Kullanım Oranı Açıklandı; İşte Web Tarayıcıların Son Durumu

Mobil Web Tarayıcıların Kullanım Oranı Açıklandı; İşte Web Tarayıcıların Son Durumu
App Figures verisine göre tarama platformlarında indirme verilerini yayınladı ve mobil cihazlar için en popüler tarayıcıların hangileri olduğunu veriler...

App Figures verisine göre tarama platformlarında indirme verilerini yayınladı ve mobil cihazlar için en popüler tarayıcıların hangileri olduğunu veriler paylaşıldı.

Bu bir şok veya hatta biraz sinir bozucu olarak gelmeyebilir, ancak genel olarak en popüler tarayıcı Google Chrome'dur. Uzakta sesli bir nefes sesi duymuyorum ve bu nedenle kimsenin şaşırmadığını varsayıyorum. Chrome'un 2021'de 60 milyon kullanıcıya sahip olması, ikinci sırada yer alan Opera'nın ise 25 milyonun biraz altında gelmesiyle, bu birincilik konumu aynı zamanda oldukça büyük bir farkla korunuyor. Ancak, bu büyük büyümeye rağmen, Google Chrome çok fazla güç kaybetti. 2020'deki sayıları 60 milyonun üzerinde, hatta 70 milyona yaklaştı. Bununla birlikte, 2021'in başlamasından bu yana sayılarda çok dikkate değer bir düşüş görüldü.Chrome işini kaybederken, diğer tarayıcılar da boşluklarını doldurdu.

İkincilik, daha önce de belirtildiği gibi Opera'ya aittir. 2020-2021 döneminde indirmeler açısından etkileyici bir büyüme gördü ve 20 milyon kullanıcıdan bugün bulunduğu noktaya ulaştı. Bu, indirmeler açısından yaklaşık 5 milyon kullanıcı artışı anlamına geliyor. Üçüncü sıradaki tarayıcı, şu anda 20 milyon kullanıcıya sahip olan Brave'dir. Bununla birlikte, Brave'in gurur duyulacak başka bir başarısı daha var, çünkü tarayıcı, listemizdeki diğer tüm tarayıcılar arasında en fazla büyümeyi gösterdi. Kalabalık arasındaki en olumlu eşitsizlik olan 10 milyon indirme ile 2020-2021 büyüme gösterdi. Bu kadar yüksek övgü, ne yazık ki, son iki girişimize kadar genişletilemez.

Mozilla Firefox şaşırtıcı bir 4 numarada duruyor. Daha da kötüsü, indirme sayılarında da düşüş görülüyor, 2020'de 20 milyonun üzerindeyken 2021'de bu sayının hemen altına iniyor. Firefox hayranları için üzücü bir gün, kesinlikle eskisi kadar aktif olan hayranlar ve destekçilerden oluşan bir iniş. Listemizdeki son giriş, Chrome'un tamamında en fazla düşüşü gören bir tarayıcı, Microsoft Edge. Edge, görünüşe göre, kendinden önceki Internet Explorer'ın baş döndürücü, şekilsiz gölgesinden uzaklaşamıyor. Edge, 20 milyonun hemen üzerindeki indirmelerden 10 milyonun biraz üzerine bir düşüş gördü.

Son Haberler