200 MP kamerasıyla ün salan Honor 90 Türkiye'de satışa sürüldü! İşte özellikler

200 MP kamerasıyla ün salan Honor 90 Türkiye'de satışa sürüldü! İşte özellikler
Kamera özellikleri ile öne çıkan yeni HONOR 90 modeli Türkiye'de satışa çıktı. 200 MP ana kamerasıyla büyük beğeni alan telefon, fiyat açısından da çok üzmüyor. İşte detaylar...

HONOR bugün HONOR 90 modelini Türkiye pazarında kullanıcılar ile buluşturuyor. 200MP ana kamera ve göz konforu teknolojisine sahip olan HONOR 90, dört taraflı kavisli ekranıyla geliyor.

Yeni üçlü kamera sistemi, 1/1,4 inç sensörlü 200 MP ana kamera, 112° görüş alanına sahip 12 MP ultra geniş bir makro kameraya ve kameranın mesafeyi daha doğru bir şekilde ölçmesine yardımcı olan 2 MP derinlik kamerasından oluşuyor. Ana kamera, 2,24µm piksellere (16'sı 1 arada) eşdeğer ışık yakalama performansı elde etmek için çoklu kare füzyonunu, gürültü azaltma algoritmasını ve piksel gruplamayı destekliyor.

50MP ön kamera, Vlogger'lar için Video Denoising ve Video Modu önerilerinin yanı sıra kullanıcıların birkaç dokunuşla sosyal medya için 15 saniyelik bir video oluşturmalarını sağlayan AI Vlog Assistant yapay zeka (AI) teknolojisine sahip.

6,7 inç dört tarafı kavisli ekran kullanan HONOR 90, 2664x1200 çözünürlüğe, %100 DCI-P3 renk gamına ve AMOLED panele sahip. Ekran parlaklığı ise 1600 nit. Telefonun ekranı, içeriğe göre dinamik olarak ayarlanan 120Hz'e kadar uyarlanabilir ekran yenileme hızı ve HDR10+ gibi özelliklerle geliyor. Ayrıca model, TÜV Rheinland Flicker Free Sertifikasını da almış.

Derinlemesine Güçlendirilmiş Cam ile güçlendirilen cihazın arka yüzünde, yuvarlak hatlara sahip klasik çift halka tasarımı yer alıyor. Batarya tarafında 5000mAh pil ile donatılan HONOR 90, 66W Süper Şarj ile 15 dakika içinde %45'e kadar şarj edebiliyor.

Android 13 tabanlı HONOR MagicOS 7.1'i çalıştıran model, Magic Text gibi bir dizi özellik sunuyor. Magic Text bir görüntü üzerindeki metni akıllı bir şekilde tanıyarak kullanıcıların önemli bilgilerle doğrudan ulaşabilmesine olanak tanıyor. Örneğin, Magic Text bir telefon numarasını tanımladığında, kullanıcılar üzerine dokunduğu zaman menüden arama, mesaj atma ve numarayı kaydetme gibi bir eylem seçebiliyor.

22 Ağustos itibarıyla 16.999 TL fiyatla kullanıcılar ile buluşacak olan HONOR 90, Zümrüt Yeşili ve Buz Mavisi olarak iki renk seçeneğiyle geliyor.

Son Haberler