Android 13 alacak OnePlus telefonlar açıklandı

Android 13 alacak OnePlus telefonlar açıklandı
Android 13 güncellemesi alacak OnePlus modelleri belli oldu. Çok sayıda cihazın yeni işletim sisteminden yararlanabileceği açıklandı. İşte o telefonlar...

Teknoloji devi Google, Android 13 işletim sistemi için çalışmalara devam ediyor. Şu anda beta çalışmaları devam etmekte olan yazılım, şimdilik sadece geliştiriciler tarafından kullanılıp test ediliyor. Ancak çok yakında merakla beklenen yazılımın herkes tarafından kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor. Çok sayıda yeni özellik ve birtakım arayüz değişiklikleri ile çıkacak olan güncellemenin hangi telefonlara geleceği ise bir süredir merak konusuydu. Fakat yavaş yavaş bu soru işareti ortadan kalkıyor!

Test aşaması devam etmekte olan Android 13 güncellemesi ilk olarak Google'ın geliştirdiği Pixel serisi akıllı telefon modellerinde kararlı sürümüyle kullanıma sunulacak. Sonrasında ise başta diğer markalar bu güncellemeyi kullanıcılarıyla buluşturacak. Güncellemeden yararlanacak firmalardan bir tanesi de OnePlus... Çinli teknoloji devinin hangi modellerinin bu yazılıma ulaşacağı ortaya çıktı. İşte detaylar...

Android 13 alacak OnePlus modelleri

Merakla beklenen Android 13 işletim sistemi ilk olarak piyasadaki amiral gemisi akıllı telefon modellerine sunulacak. OnePlus markasında da durum aynı şekilde! Güncellemeden ilk yararlanacak modeller belli olurken; bunların şirketin en üst düzey cihazlarını kapsadığı anlaşıldı. İşte o modeller:

  • OnePlus 10 Pro / 10R / 10T
  • OnePlus 9 / 9 Pro / 9R / 9RT
  • OnePlus 8 / 8 Pro / 8T
  • OnePlus Nord 2
  • OnePlus Nord CE
  • OnePlus Nord CE 2 / CE 2 Lite
  • OnePlus Nord 2T
  • OnePlus Ace / Ace Racing

Yukarıdaki listede yer alan cihazlar, Android 13'ü kararlı sürümüyle kullanacak ilk OnePlus modelleri olacak. Fakat hatırlatmakta yarar var; OnePlus 9 / 9 Pro ve 10 Pro kullanıcıları şimdiden güncellemenin beta sürümüne kayıt yaptırabilir.

OnePlus 7 serisi kullanıcılarına kötü haber!

OnePlus modelleri için Android 13 takvimi açıklanırken, üzücü bir haber de peşisıra geldi. OnePlus 7 serisi akıllı telefon modellerinin bu güncellemeyi almaya hak kazanamayacağı ortaya çıktı. Ne yazık ki söz konusu cihazlar, Android 12 sürümünü kullanmaya devam etmek zorunda kalacak.

Şirket, OnePlus 8 serisi ve sonrasında gelen cihazları için üç büyük Android güncellemesi ve dört yıllık güvenlik yaması taahhütü verdi. Bu modelden önceki tüm cihazlar ise sadece iki Android güncellemesinden faydalanabilecek.

Son Haberler