Android 14'ten yeni özellik: Tam ekran bildirimlerini kapatabileceksiniz

Android 14'ten yeni özellik: Tam ekran bildirimlerini kapatabileceksiniz
Android 14, yeni özellikleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Android 14'te bazı uygulamalardan gelen tam ekran bildirimlerini kapatabileceksiniz. İşte detaylar...

Android'in her yeni sürümü daha fazla özellik ve bildirim iyileştirmeleriyle birlikte geliyor. Ancak, tam ekran bildirimleri kullanıcıların hala üzerinde kontrol kuramadığı bir nokta. Telefon kilitli olsa bile alarmlar, sesli aramalar ve görüntülü aramalar için gelen tam ekran bildirimlerine maruz kalmış olabilirsiniz. Örneğin, alarm çalarken kilit ekranında başka herhangi bir içerik görememeniz gibi.

Android 14 sayesinde artık böyle bir durum söz konusu olmayacak.

Android 14'te tam ekran bildirimleri durdurabilirsiniz

Paylaşılan bilgilere göre, Android 14, uygulamaların tam ekran bildirimleri göndermesini durdurmanıza olanak tanıyan bir seçeneğe sahip olacak. Bu özellik etkinleştirildiğinde, tam ekran bildirimler cihazınızda diğer bildirimlerle aynı formatta görünecek.

Mini Android 14 feature spotlight:

You can now control whether apps can send you full-screen notifications!

This is done by going to Settings > Apps > Special app access > Manage full screen intents, as shown in these screenshots. pic.twitter.com/3pNPrDJ1zT

— Mishaal Rahman (@MishaalRahman) April 13, 2023

Örneğin, WhatsApp'ın tam ekran bildirim göndermesini durdurursanız, sesli ve görüntülü arama bildirimleri diğer bildirimlerle aynı şekilde görünecektir. Daha sonra "Cevapla" ve "Reddet" düğmelerine erişmek için bu bildirimi genişletebilirsiniz. Bu özelliğin mevcut olandan çok daha az rahatsız edici olacağı kesin.

Son Haberler