Android telefonları 5 adımda süper hızlı hale getirin ve depolama sorunlarını kökünden çözün!

Android telefonları 5 adımda süper hızlı hale getirin ve depolama sorunlarını kökünden çözün!
Akıllı telefonlarda yavaşlama sorunu ve depolama sorunu çoğu kişinin yaşadığı bir problemdir. Siz de bu sorunu yaşıyorsanız android telefonunuzu 5 adımda süper hızlı hale getirin ve depolama sorunlarını kökünden çözün!

Akıllı telefonlar büyük olasılıkla çağımızın en popüler elektronik cihazıdır. Ve bu cihazlar şüphesiz ki hayatın birçok alanında işimizi kolaylaştırır. Ne yazık ki, akıllı telefonlar genellikle kısa ömürlüdür. Ayrıca kötü amaçlı veya tehlikeli uygulamaları yükleme riski de her zaman vardır. Bazı durumlarda, telefonu yavaşlatan ve kullanılamaz hale getiren şey, programların ve işletim sistemlerinin sürekli güncellenmesidir. Ama endişelenmeyin. Her yıl cep telefonlarını değiştirmek istemiyorsanız bir Android akıllı telefonu süper hızlı hale getirmenin yolu sizler için burada. Telefonunuzu yeni alındığı zamanki kadar hızlı geri getirebilecek 5 adımı atmanın zamanı geldi.

İLK ADIMLAR!

Önce RAM'i serbest bırakacak ve depolamayı rahatlatacak adımları atalım. Bunlar cihazımızı önemli ölçüde hızlandıracak iki işlem. Hızlı bir telefon istiyorsak, depolama hafızası en fazla dörtte üç oranında dolu olmalıdır. Doluluk oranı daha yüksekse gereksiz uygulamaları ve dosyaları silmeye başlıyoruz. Ancak fotoğraflar ve videolar için uygun bir saklama yöntemi kullanabiliriz.

Akıllı telefonun gerçek komuta merkezi olan RAM'i hafifletmek için arka planda gereksiz çalışan her şeyi kapatmalıyız. Kullanmadığımız uygulamaların ve sesli asistanların GPS'ini kapatıyoruz. Telefon hemen daha hızlı hale gelecektir.

TEMİZLİK UYGULAMALARINA GEREK YOK
Temizleyiciler ve optimizasyon uygulamaları, telefonunuzun kullanılmayan dosyalarını kaldıran ve sıkıştıran programlardır. Ne yazık ki, bunu yaparken RAM'i ağırlaştırıyorlar ve cihazı yavaşlatıyorlar. Gereksiz öğeleri manuel olarak kaldırmak çok daha iyi. Az önce bahsettiğimiz gibi kolay bir işlemdir ve telefon hafızanıza yük olmaz.

AYARLARA BİR GÖZ ATIN!
Çoğu kişinin hafife aldığı bir şey de telefonun ayarlarının hızı üzerindeki etkisidir. Çoğu zaman, varsayılan ayarlar RAM'i ve depolama belleğini alır. Her durumda, çekimi düzeltmek çok basittir. Uygulamaların gereksiz animasyonlarını ortadan kaldırıyoruz ve özel menüden gereksiz bildirimleri kaldırıyoruz. Her zaman ayarlardan enerji tasarrufu sağlayacak modu seçmeye çalışıyoruz!

SON ADIM!

Edinilecek son iyi alışkanlık geceleri akıllı telefonunuzu kapatmaktır. RAM otomatik olarak boşalacak ve aktif işlemler duracaktır. Bu sağlık için de yararlı olabilecek ve bize daha iyi bir dinlenme garantisi verebilecek bir seçim!

Son Haberler