Apple açıkladı, iPhone 14 çıkış tarihi kesinleşti!

Apple açıkladı, iPhone 14 çıkış tarihi kesinleşti!
Teknoloji devi Apple, iPhone 14 tanıtım tarihi için nihayet açıklama yaptı! Şirket, 7 Ekim tarihinde merakla beklenen akıllı telefon serisini piyasaya duyuracağını bildirdi. İşte detaylar...

ABD'li teknoloji devi Apple çok yakında iPhone 14 akıllı telefon ailesi ile karşımıza çıkacak. Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından heyecanla beklenen cihazların çıkış tarihi açıklandı.

Teknoloji dünyasının devlerinden olan Apple, her yıl tanıttığı akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve diğer ürünlerle yıl boyunca adından söz ettirmeyi başarıyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 13 serisi, kamera tasarımı, performansı ve köşeli yapısıyla adından sıkça söz ettirmişti. Ancak telefonun çıkışından haftalar sonra tüm gözler yeni çıkacak iPhone 14 ailesine çevrilmişti.

Analistler ve sızıntılar, Apple’ın iPhone 14 serisinde çok fazla yeniliğe gideceğinin sinyallerini veriyordu. Çentiksiz ekran, Always on Display, 2TB depolama gibi pek çok yeniliğin yeni iPhone ailesinde olacağı iddia edilmişti. Durum böyle olunca herkes yeni iPhone’un ne zaman tanıtılacağını merak ediyordu. Cupertino’lu teknoloji devi, nihayet yeni iPhone’un tanıtılacağı tarihi resmi olarak açıkladı.

apple-acikladi-iphone-14-cikis-tarihi-kesinlesti-2.jpg

Etkinlik 7 Eylül’de düzenlenecek

Apple’ın resmî sitesinden yer alan bilgilere göre etkinlik, 7 Eylül 2022 Çarşamba akşamı saat 20:00’da düzenlenecek. Geçtiğimiz hafta ünlü analist Mark Gurman da Apple’ın bu etkinliği 7 Eylül tarihinde yapacağını iddia etmişti. Gurman, iddiasında haklı çıktı.

Cupertino’daki Steve Jobs Tiyatrosu’nda düzenlenecek olan etkinlikte Apple’ın yeni iPhone 14 serisini, yeni iOS sürümünü ve bazı güvenlik konusundaki güncellemelerini tanıtması bekleniyor.

apple-acikladi-iphone-14-cikis-tarihi-kesinlesti-3.jpg

Etkinliği nasıl izleyebilirsiniz?

Apple’ın uzun zamandır beklenen bu etkinliğini 7 Eylül Çarşamba akşamı Apple’ın resmi YouTube kanalından ya da Apple’ın resmi internet sitesinden izleyebilirsiniz. Biz de etkinliği yakından takip edecek ve gelişmeleri takipçilerimizle paylaşacağız.

Sizce Apple’ın bu etkinlikte tanıtacağı iPhone 14 serisi iddia edilen özelliklerle gelecek mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Son Haberler