Apple adeta yok satıyor: iPhone satışlarında yeni rekor kırıldı, işte son raporlar!

Apple adeta yok satıyor: iPhone satışlarında yeni rekor kırıldı, işte son raporlar!
Pahalı fiyatına rağmen iPhone satışları Apple'ın kasasını katlamaya devam ediyor. CIRP, iPhone'un ortalama satış rakamlarını açıklayarak Apple'ın yeni bir rekor daha kırdığını paylaştı. İşte detaylar...

Onlarca marka bulunmasına rağmen teknoloji devi Apple, iPhone satışlarıyla istikrarlı şekilde büyümeye devam ediyor. Pahalı satışına rağmen her sene yeni nesil iPhone'lara talep artarken, araştırma şirkti CIRP, Apple'ın iPhone için ortalama satışına ilişkin son raporunu paylaştı.

Söz konusu rapora göre Apple, normalde zor olan bir çeyrek olmasına rağmen iPhone satışlarında ortalama satışı için yeni bir rekor kırdı. Peki bu süreçte neler yaşandı? İşte bilmeniz gereken her şey...

iPhone satışları giderek artıyor

9to5mac'e göre CIRP tarafından paylaşılan yeni raporda, Apple'ın iPhone ortalama satış fiyatında yeni bir rekora ulaştığı bilgisine yer verildi.

cirp-iphone-average-selling-pric.jpg

Apple için en yüksek ortalama satış fiyatları eylül ve tatil dönemlerinde gerçekleşiyordu. Fakat son rapor geçtiğimiz yıldan beri kullanıcıların daha erken sürelerde iPhone'a sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Öte yandan premium modellerin piyasaya çıkması ve dikkat çekici olması da bu ortalamnın yükselmesindeki temel etkenlerden biri. CIRP tarafından paylaşılan veride müşterilerin bir yıl önceki 13 mini'ye kıyasla 14 veya 14 Plus'ı tercih ettiği belirtildi. Bu da yönelimin yeni ve premium modellere çevrildiğini gözler önüne seriyor.

Kaynak: 9to5mac
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler