Apple bundan bahsetmedi: iOS 17 ile iPhone'lara bomba özellik geliyor

Apple bundan bahsetmedi: iOS 17 ile iPhone'lara bomba özellik geliyor
Şu anda test aşamasında olan ve eylül ayı sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen iOS 17, çok önemli bir yenilikle gelecek. Apple bu özellikten bahsetmedi!

iPhone kullanıcılarının merakla beklediği iOS 17 güncellemesi, birkaç hafta önce düzenlenen WWDC23 etkinliğinde tanıtıldı.

Getirdiği yeniliklerle dikkat çeken iOS 17, tanıtımının hemen akabinde beta güncellemesi olarak kullanıcılara sunuldu. iOS 17'nin etkinlikte bahsedilmeyen pek çok özelliği kullanıcılar tarafından tespit edildi. Bunlardan biri de cihaz sıfırlama ile ilgili.

iPhone, yeni parola sıfırlama özelliğine sahip olacak

Apple, kullanıcıların iPhone'larının yeni parolasını, değişiklikten sonraki 72 saat içinde önceki parolalarıyla sıfırlamasına olanak tanıyan yeni bir özellik ekleyecek.

Basitçe söylemek gerekirse, bir kullanıcı telefonunun şifresini değiştirdi ancak bunu unutursa, eski şifresine geri dönmek için 72 saati olacak. Fakat şunun unutulmamasında fayda var; kullanıcının yeni bir şifre oluşturmadan önce eski şifreyi hatırlaması gerekiyor.

passcode-off-2.jpg

Yeni özellik ile bir kullanıcı yanlış şifre girdiğinde, şifreyi sıfırlama seçeneğine sahip olacak. Ekranın alt kısmında "Şifreyi sıfırlamayı deneyin" seçeneği olarak adlandırılan yeni bir sayfaya yol açacak olan "Şifremi Unuttum" seçeneğin bulunacak. Bu seçeneğe dokunarak, kullanıcı eski şifresini girebilecek ve ayrıca yeni bir şifre oluşturabilecek.

iOS 17 şu an beta aşamasında, ancak eylül sonlarında resmi olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Son Haberler