Apple, iPhone 15 Pro modelleri için Sony'nin bu sensörünü kullanabilir

Apple, iPhone 15 Pro modelleri için Sony'nin bu sensörünü kullanabilir
Apple'ın yeni nesil iPhone'ları (iPhone 15 serisi) Eylül 2023'te piyasaya sürmesi muhtemel. Söylentilere inanılacak olursa, yaklaşan ürün serisinde iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max yer alabilir

MacRumors tarafından hazırlanan bir rapora göre, iPhone'un düşük ışıkta daha iyi performans gösterdiğini iddia eden Sony'nin "son teknoloji ürünü" bir görüntü sensörüne sahip olacağı bildiriliyor.

Rapor, "Standart sensörlerle karşılaştırıldığında, Sony'nin görüntü sensörü, her pikseldeki doygunluk sinyalini iki katına çıkararak, düşük pozlamayı ve fazla pozlamayı azaltmak için daha fazla ışık yakalamasına olanak tanır" diye ekliyor.

Tüm iPhone 15 cihazlarının Sony sensör teknolojisiyle entegre mi geleceği yoksa Cupertino merkezli teknoloji devinin bunu Pro varyantlarında mı tutacağı henüz netlik kazanmadı.

Diğer söylentiler, ‌iPhone 15‌ Pro'nun standart modellerde bulunmayan birçok özelliğe sahip olacağını öne sürüyor. Bunlardan bazıları A17 Bionic yonga seti, daha hızlı bir USB-C şarj bağlantı noktası, daha fazla RAM ve güncellenmiş bir yakınlaştırma kamerası teknolojisi içerebilir.

Apple'ın, iPhone 15 Pro'nun 10 kata kadar optik yakınlaştırmaya izin veren optik yakınlaştırma özelliklerini iyileştirdiğini iddia eden bir periskop telefoto lens üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Geçen ay, Apple analisti Ming-Chi Kuo, yaklaşmakta olan iPhone 15 Pro cihazlarının katı hal ses ve güç düğmeleriyle entegre olarak geleceğini söyledi. Apple, fiziksel düğmeleri ortadan kaldırmayı planladığı için iPhone 15 serisine belki de başka bir radikal değişiklik getirmeyi planlıyor.

Cupertino merkezli devin, Apple cihazlarındaki fiziksel düğmeleri kaldırmayı amaçlayan bir ekran teknolojisi üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Şirket, iPhone'larda fiziksel düğmelerin yerine normal koşullarda algılanamayacak özel yüzeyler tasarlamayı planlıyor. Phonearena'nın bildirdiğine göre, bu tespit edilemeyen yüzeyler, ışığın içlerinden geçmesine izin verecek mikro delikler içerecek.

Son Haberler