Apple iPhone SE 4'ün lansmanını iptal edebilir

Apple iPhone SE 4'ün lansmanını iptal edebilir
Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple'ın iPhone SE 4'ün lansmanını iptal edebileceğini veya erteleyebileceğini söyledi. İşte nedeni...

Apple'ın en uygun fiyatlı telefonlarından olan iPhone SE'ler için şu ana kadar üç model tanıtıldı. Telefonun genellikle iki yıllık bir lansman döngüsü var. Son SE Mart 2022'de tanıtıldı. Apple'ın bir sonraki iPhone SE modelini 2024 yılında getirmesi bekleniyordu ama beklentiler tehlikeye girdi.

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre Apple, iPhone SE 4'ün lansmanını iptal edebilir veya erteleyebilir açıklamasında bulundu. Kuo, bunun iPhone SE 3, iPhone 13 mini ve yakın zamanda piyasaya sürülen iPhone 14 Plus gibi orta ve alt seviye iPhone'lar için beklenenden daha düşük sevkiyattan kaynaklanabileceğini söylüyor.

Kuo bir tweet'inde "Son anketim Apple'ın 2024 iPhone SE 4 için seri üretim planını muhtemelen iptal edeceğini veya erteleyeceğini gösteriyor. Bunun, orta ve alt seviye iPhone'ların (örneğin SE 3, 13 mini ve 14 Plus) sürekli olarak beklenenden daha düşük sevkiyatlarından kaynaklandığını düşünüyorum" diye yazdı.

Ayrıca, SE 4'ün tam ekran tasarımının cihazın daha yüksek maliyetlerinde/satış fiyatında artışa yol açabileceğini söylüyor. "Sonuç olarak, Apple'ın SE 4 için ürün konumlandırmasını ve yatırım getirisini yeniden gözden geçirmesi gerekebilir" diyor.

Apple iPhone SE 4'ün iPhone XR ile aynı tasarımla geleceği söyleniyordu. Yuvarlak kenarlarla geleceği söyleniyordu. Önceki raporlara göre, Apple'ın cihazdaki TouchID'yi kaldıracağı ve başka bir kimlik doğrulama yöntemiyle değiştireceği söyleniyordu. Şirketin ayrıca iPhone SE 4 ile iPhone SE serisine bir çentik getirmesi bekleniyordu. Çentiğin ön kamerayı barındıracağı söyleniyordu.

Kuo, gereksiz yeni ürün geliştirme harcamalarını azaltmanın şirketin önümüzdeki yıl küresel ekonomik durgunluğun zorluklarını aşmasına da yardımcı olacağını sözlerine ekliyor.

Son Haberler