Apple'ın büyük değişiklikler içeren sürümü o tarihte geliyor

Apple'ın büyük değişiklikler içeren sürümü o tarihte geliyor
Apple'ın iOS 17.1 güncellemesi 24 Ekim'de yayına girmiş olacak. Yeni sürümün iPhone 12'deki radyasyon sorununu çözmesi beklenirken, iPhone 15'ler için de yenilik geliyor.

Apple’ın bir sonraki iOS güncellemesi olan iOS 17.1, 24 Ekim’de yayına girecek. Yeni iOS 17 sürümünün, iPhone 12’de yaşanan radyasyon sorununa çözüm getirmesi bekleniyor. Ayrıca iPhone 15 Pro modellerine özel bir değişikliğin yanı sıra birkaç ufak yenilik düşünülüyor.

Güncelleme, iPhone 12 SAR sorununu ortadan kaldıracak. Fransa, Eylül ayında Apple’a iPhone 12 satışlarını durdurması ve telefonu Avrupa elektromanyetik radyasyon standartlarına uygun hale getirecek şekilde düzenlemesini istemişti.

Radyasyon sorununu çözecek

Apple’a göre ANFR, iPhone 12’nin SAR değerini hesaplarken iPhone’lardaki vücut dışı tespit mekanizmasını hesaba katmadı ve test de hatalı sonuç verdi. İPhone 12'nin güvenli olduğunu söyleyen Apple, yine de bu konuda bir karar alarak güncelleme yayınlamaya karar verdi.

iOS 17.1 güncellemesi, Apple Müzik favoriler sistemi, internet üzerinden AirDrop desteği, Cüzdan uygulamasında banka ve kredi kartı bakiyesini görmek için yeni özellikler sunarken, iPhone 15 Pro’larda Eylem düğmesinde değişiklikler bekleniyor.

Son Haberler