Bu telefonun eşi benzeri yok... Tüm parçalarını kendiniz sökebileceksiniz

Bu telefonun eşi benzeri yok... Tüm parçalarını kendiniz sökebileceksiniz
Akıllı telefon dünyasında dengeleri bozan bir telefon tanıtılmaya hazırlanıyor. Fairphone 5 isimli telefonun tüm parçalarını kullanıcı değiştirebilecek. İşte tasarımı ve diğer detayları.

Akıllı telefon pazarında üreticilerin rekabeti her alanda sürüyor. Kimisi kameralarıyla öne çıkarken, kimisi ilginç tasarımı kimisi de kullanıcı odaklı detaylarıyla.

İşte Fairphone 5, sektöre damga vurmaya geliyor ve sahip olduğu donanımsal özellikleriyle kullanıcılara pek çok avantaj sunacak.

Fairphone 5'in tam anlamıyla her şeyini değiştirebileceksiniz

Tanıtılmaya hazırlanan Fairphone 5, Fairphone 4'ün halefi olarak gelecek. Son model 2021'de piyasaya çıkarken şirket bunu yeni modeliyle yakında güncelleyecekç

Yeni model tasarım ve teknik açıdan eskisine çok benzeyecek. Kamera modülünün şekli tamamen aynı olmakla birlikte, tek değişiklik çentik kısmında olacak. Fairphone, beşinci nesil modelinde daha dar yapıya sahip su damlası çentiğe yer verecek ve bu çentik selfie kamerasını içinde barındıracak.

fairphone-5-leak-transparent-sta.jpg

Ancak Fairphone 5'in asıl öne çıkan özelliği değiştirilebili yapıda olması olacak. üm Fairphone modellerinde olduğu gibi, şirketin yeni akıllı telefonu da modüler tasarımı sayesinde parçaları değiştirilebilecek durumda tasarımda olacak. Yani kelimenin tam anlamıyla bu telefonun her şeyini kendiniz değiştirebileceksiniz. Peki teknik özellikleri ne olacak?

Cihazın teknik detayına dair henüz net bir bilgi yok. Ama mevcut Fairphone 4 modeline bakarsak bu telefon Snapdragon 75G işlemci, 8GB RAM ve 48 Megapiksel kamera ile gelmişti. Yeni nesil cihazın da buna yakın özelliklerle geleceği iddia ediliyor.

Son Haberler