Bütçe dostu Samsung telefona 4 yıl güncelleme sürprizi

Bütçe dostu Samsung telefona 4 yıl güncelleme sürprizi
Samsung, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü yeni A serisi modelini dört yıllık güncelleme listesine ekledi.

Akıllı telefon pazarında yüzlerce telefonu ile rekabet eden Samsung, artan ürün gamına rağmen güncelleme konusunda geri kalmıyor.

Teknoloji devi son birkaç yılda güncelleme alanında neredeyse rakipsiz diyebiliriz. Bunun yanı sıra uzun süre destek verme konusunda da yine Samsung öne çıkan markalardan. Zira üst seviye Galaxy telefonlarına dört yıl kesintisiz güncelleme sunan şirket, bunu yavaş yavaş bütçe dostu modellerine de taşımaya başladı.

Bütçe dostu Galaxy A24 için ‘dört’ yıl güncelleme müjdesi

Tanıtımı geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Galaxy A24, piyasaya çıkmasının ardından şaşırtıcı şekilde dört yıllık güncelleme programına eklendi. Android 13 ile gelen cihaz, Samsung tarafından Android 17'ye kadar güncelleme alacak.

Benzer durum Galaxy A24’ten önce Galaxy A33 için de görülmüştü. Genelde Samsung bu ve benzeri bütçe dostu modellere çok uzun vade güncelleme desteği vermiyor. Fakat Galaxy A24 şanslı modeller arasına girmeyi başardı.

Peki cihazın özellikleri neler?

Galaxy A24, 6.5 inç AMOLED ekran ile donatılıyor. Gücünü MediaTek Helio G99 yonga setinden alan cihaza, 128 GB’a kadar dahili hafıza ve 6/8GB RAM seçenekleri eşlik ediyor. Son olarak A24’te 5.000 mAh pil bulunuyor.

Kaynak: Androidauthority.
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler