Cep telefonu alamayan vatandaşlara vergi jesti geldi! Bu model cep telefonlarının fiyatı yarı yarıya düştü.

Cep telefonu alamayan vatandaşlara vergi jesti geldi! Bu model cep telefonlarının fiyatı yarı yarıya düştü.
Cep telefonları günümüzde artık sadece keyifli bir ihtiyaç olmaktan çıkıp, hayati bir gereksinim haline gelmiştir.

Bu model cep telefonlarının fiyatı yarı yarıya düştü. Cep telefonu alamayan vatandaşlara vergi jesti geldi - Cep telefonları günümüzde artık sadece keyifli bir ihtiyaç olmaktan çıkıp, hayati bir gereksinim haline gelmiştir. Eğitim, bankacılık, iletişim, iş başvuruları gibi birçok işlem, telefonlar sayesinde kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim dönemi için özel projelerini sürdürürken, vergilerin kalkacağını açıkladığı cep telefonları başta olmak üzere birçok elektronik üründe genel ihtiyaç haline gelen vergilerin kaldırılacağını müjdeledi. İşte detaylar...

Cep Telefonları Artık Vergiden Muaf!

Hükümetin gerçekleştirdiği düşük faiz politikaları nedeniyle artan enflasyon ve döviz kurları, her geçen gün bir ürün veya ihtiyaç edinmeyi zorlaştırarak alım gücünü düşürmektedir. Hayatın genel olarak pahalılaşmasıyla birlikte cep telefonu sahibi olmak bile lüks sayılmaktadır.

Hükümet, akıllı telefon alımını zorlaştıran vergilerin kaldırılacağı sözü vererek yeni açıklamalarda bulundu. Bu haberin ardından, vergisiz akıllı telefon sahibi olmanın yollarıyla ilgili araştırmalar hız kazanmış durumdadır. Vergi muafiyetinin ne zaman yürürlüğe gireceği ve vergisiz cihazların ne zaman alınabileceği merak konusu haline gelmiştir.

Vergisiz Cep Telefonu Alımı Ne Zaman Mümkün Olacak?

Genç kesimin desteğini alabilmek adına seçim çalışmaları kapsamında birçok kampanya düzenleyen hükümet, bu kez cep telefonlarıyla ilgili bir açıklama yapmıştır. İş, eğitim, araştırma gibi her alanda kullanılan akıllı telefonlarda indirim yapılacağı duyurulmuştur. Ancak teknolojik ürünlerde vergi muafiyetinin ne zaman başlayacağı merak konusu olmuştur.

Uzaktan eğitimin hayatımızın bir parçası haline gelmesi ve internet üzerinden her türlü bilgiye erişilebilir olmamız, bilgisayar, tablet ve cep telefonu gibi teknolojik ürünlerin artık bir ihtiyaçtan çok talep edilen ürünler haline gelmesini sağlamıştır.

Son Haberler