Çok merak ediliyordu... Huawei Mate 60 serisi için beklenen haber geldi

Çok merak ediliyordu... Huawei Mate 60 serisi için beklenen haber geldi
Huawei'nin çift amiral gemisi serüveni bu yıl çok merak ediliyordu. P60 serisi piyasaya sürülürken şimdi ise Huawei Mate 60 serisinden beklenen haber geldi.

Huawei, telefon üretim konusunda son birkaç yıldır sıkıntılı günler geçiriyor. ABD ambargosu sonrasında büyük zarar gören teknoloji devi, tüm zorluklara rağmen bu yıl Mart ayında P60 serisini piyasaya sürdü.

Şirket uzun yıllar bir yıl içerisinde çift amiral gemisi piyasaya sürüyordu. Ancak üretim konusunda sıkıntı yaşaması, Huawei Mate 60 serisi için kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Peki Mate 60 serisi piyasaya çıkacak mı? İşte son gelen bilgiler...

Gözler Mate 60 serisine çevrildi

İthome internet sitesinin aktardığına göre Huawei Mate 60 serisi bu yıl piyasaya çıkacak. Şirket, tedarik için Mate 60 amiral gemilerini tedarik etmeye başladı. Bu nedenle P60 serisi Mart ayında piyasaya çıkarken, Mate 60 serisini bekleyen kullanıcılar da bu amiral gemisine kavuşacak.

Yıl sonundan önce piyasaya çıkması beklenen Mate 60 serisi, bu yıl piyasaya çıkan iki amiral gemisinden biri olacak. Öyle ki Huawei de bu konuda iddialı.

Rapora göre Çinli teknoloji devinin 2023'te sevkiyat hedefinin 40 milyona çıkacağı aktarıldı. Ancak şirketin resmi verilerinde sevkiyat hedefinin 30 milyon olacağı açıklandı ve bu oldukça iyi bir rakam.

Peki Mate 60 serisinden ne bekliyoruz?

Daha önceki raporlara göre Huawei Mate 60, Qualcomm'un Snapdragon 8+ Gen 4G işlemciden güç alacak. Yaptırımlar nedeniyle şirket kendi işlemcisi yerine Qualcomm'a yer verecek.

Son Haberler