Daha 15 çıkmadan iPhone 16 hakkında bilgiler yağıyor

Daha 15 çıkmadan iPhone 16 hakkında bilgiler yağıyor
Weibo'da paylaşılan ve şirket içi kaynaklara dayandırılan bir bilgiye göre iPhone 16 Pro ve Pro Max, mevcut model olan iPhone 14 Pro'ya göre daha büyük kamera sensörüyle gelecek.

Dünya henüz Apple'ın iPhone 15 serisine kavuşmak için eylül ayını gözetirken bir sonraki senenin modeli iPhone 16 hakkında da bilgiler açığa çıkmaya devam ediyor. Apple'ın takvimi aynı kalırsa Eylül 2024'te tanıtılacak olan iPhone 16, bu kez Pro serisinin sahip olacağı kameralarla gündeme geldi.

Çin'in sosyal medyası Weibo'da bir kullanıcı, şirket içi kaynaklardan bilgi elde ettiğini öne sürerek Pro serisinin kamerası hakkında bazı bilgiler paylaştı. Buna göre iPhone 16 Pro ve Pro Max modelleri, çok daha büyük sensörlere sahip olacak.

iPhone 16'yla periskop ve daha büyük ana kamera sensörü geliyor!

Geçtiğimiz günlerde iPhone 16 Pro serisinin bugünün Pro modellerinden daha büyük ekrana sahip olacağı paylaşılmıştı. Yeni bilgiler, aslında bu iddiayı da kanıtlayarak cihaz içinde açılan boşluğun daha büyük sensörlerle doldurulacağına işaret etti.

Kullanıcının iddiasına göre iPhone 16 Pro ve Pro Max, iPhone 14 modellerine kıyasla %12 daha fazla büyük ana kamera sensörüne ev sahipliği yapacak. Ayrıca cihazlar, daha önce analist Ming-Chi Kuo'nun da paylaştıklarıyla paralel şekilde bir periskop kamerayı da iPhone'lara getirecek.

Ana kamera sensörünün büyümesiyle birlikte iPhone kamerasının dinamik aralığı ve sensörün yakaladığı ışık da artacak. Bu artış, özellikle düşük ışıklı ortamlarda çekilen fotoğraflarda avantajını gösterecek.

Son Haberler