Google, Duo ve Meet'i birleştiriyor

Google, Duo ve Meet'i birleştiriyor
Birleşmeden sonra hizmet Google Meet olarak kullanılmaya devam edecek.

Google'ın mesajlaşma uygulamalarıyla uzun ve çalkantılı bir geçmişi var ve şirket bazen doğru yönde adımlar atsa da işler hızla karışabiliyor. Şirketin başkalarıyla iletişim kurmak için sahip olduğu uygulama sayısını en aza indirmeye yardımcı olmak için attığı adımlardan biri, Google Meet'i Google Duo uygulamasıyla birleştirmek.

Google'ın işleyişine dikkat eden insanlar için bunun olacağını görmek oldukça kolaydı. Şirket kısa süre önce Meet özelliklerini Duo'ya uygulamaya başladı ve Google'ın da kamuoyuna açıkladığı bir gerçek oldu.

Google'ın duyurusunda belirttiği gibi, Google Meet'in tüm özellikleri Duo uygulamasına eklenecek. Bu, insanlarla toplantılar planlayabileceğiniz ve Duo'nun kendisine özgü tüm özelliklerinin de burada kalacağı anlamına gelir. Ayrıca, Duo uygulaması daha sonra Google Meet olarak yeniden adlandırılacaktır. Her iki hizmetin de en iyisi aynı uygulamada olacak ve Duo uygulaması tüm sertifikalı Android akıllı telefonlarda Google hizmetlerinin bir parçası olarak önceden yüklendiğinden Google, halihazırda mevcut kullanıcı tabanından yararlanabilecek.

Bu, uygulama için oldukça büyük bir değişiklik olsa da, yalnızca arkadaşlarıyla görüntülü sohbet etmek ve toplantılara ev sahipliği yapmak isteyen kullanıcılar için nihai sonucu kolaylaştıracağını umuyoruz. Google Meet, 2020'de herkesin kullanımına sunuldu ve Zoom ve Microsoft Teams için geçerli bir rakipti.

Daha önce Meet'te kullanılabilen ve artık Duo'da kullanılabilecek özellikler şunlardır:

  • Çağrılarda ve toplantılarda sanal arka planları özelleştirin
  • Herkesin kendileri için uygun olan bir zamanda katılabilmesi için toplantılar planlayın
  • Daha derin etkileşim için toplantı içi sohbeti kullanın
  • Aramadaki tüm katılımcılarla etkileşimi sağlamak için canlı içerik paylaşın
  • Erişilebilirliği daha iyi desteklemek ve katılımı artırmak için gerçek zamanlı altyazılar alın
  • Mevcut 32'den 100 katılımcıya kadar görüntülü aramaların boyutunu artırın
  • Gmail, Google Takvim, Asistan, Mesajlar ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer araçlarla entegre edin

Son Haberler