Google Pixel Fold Geekbench'te görüldü, Tensor G2 yonga seti ile gelebilir

Google Pixel Fold Geekbench'te görüldü, Tensor G2 yonga seti ile gelebilir
Pixel Fold Geekbench sitesinde 12 GB RAM ile listelendi ve Android 13 ile birlikte gelmesi bekleniyor. Sızdırılan görseller daha önce Pixel Fold'un büyük bir katlanabilir ekrana sahip olabileceğini ortaya koymuştu. Akıllı telefonun aynı zamanda Pixel 7 serisinde olduğu gibi metal çerçeveli ve cam arka yüzlü bir dış ekrana sahip olması bekleniyor.

Uzun süredir dedikodusu yapılan Pixel Fold, bir süredir söylenti değirmeninde dönüyor ve yaklaşan katlanabilir cihazla ilgili çeşitli spekülasyonlar internette dolaşıyor.

FoneArena tarafından tespit edildiği üzere, teknoloji devinin ilk katlanabilir Pixel telefonu şimdi kıyaslama web sitesi Geekbench'te ortaya çıktı. Geekbench listesi, Google'ın Pixel Fold'unun şirketin Pixel 7 serisine de güç veren en yeni Tensor G2 çipiyle geleceğini ortaya koyuyor. Ayrıca Google'ın bu cihazı dahili kod adı "Felix" altında geliştirdiğini de ortaya koyuyor. Yaklaşan katlanabilir telefonun renderları da birkaç hafta önce internette ortaya çıkmıştı.

Google Pixel Fold: Beklenen fiyat ve bulunabilirlik

Google'ın Pixel Fold'u Mayıs 2023'e kadar piyasaya sürmesi bekleniyor. Yaklaşan katlanabilir telefonun fiyatının 1.799 $ (yaklaşık 1.48.000 Rs civarında) olması muhtemel. Şirketin Pixel Fold akıllı telefonla birlikte Pixel tableti de piyasaya süreceği söyleniyor.

Google Pixel Fold: Beklenen teknik özellikler

Yukarıda belirtildiği gibi, Google Pixel Fold'un 2,85 GHz hızında çalışan iki yüksek performanslı çekirdek, 2,35 GHz hızında çalışan iki gümüş çekirdek ve 1,8 GHz hızında çalışan dört verimlilik çekirdeği içeren Tensor G2 çipi tarafından desteklenmesi bekleniyor. Tensor G2 ayrıca bir Mali-G710 grafik birimi kullanıyor.

Yaklaşan katlanabilir telefon Geekbench sitesinde 12 GB RAM ile listelendi ve Android 13'ü kutudan çıktığı gibi çalıştırması bekleniyor. Sızdırılan görseller daha önce Pixel Fold'un büyük bir katlanabilir ekrana sahip olabileceğini ortaya koymuştu. Akıllı telefonun aynı zamanda Pixel 7 serisinde olduğu gibi metal çerçeveli ve cam arka yüzlü bir dış ekrana sahip olması bekleniyor.

Fotoğraflar için Pixel Fold, birincil kamera için 64MP Sony IMX787 sensör, ultra geniş lens için 12MP IMX386 sensör ve telefoto ünitesi için 10MP S5K3J1 sensör içeren üçlü bir arka kamera kurulumuna sahip olabilir. Yaklaşan cihaz ayrıca selfie'ler ve görüntülü aramalar için dış ekranda 9.5MP delikli kamerayı da destekleyebilir.

Son Haberler