Google, Samsung telefonlardan kalkıyor mu? Şaşırtan gelişme!

Google, Samsung telefonlardan kalkıyor mu? Şaşırtan gelişme!
Samsung'un geçtiğimiz aylarda arama motoru Google'ı bırakarak Bing'e geçiş yapacağı ortaya çıkmıştı. Google etkinliğinin ardından Samsung cephesinde yeni bir gelişme daha yaşandı.

Teknoloji devleri arasında yapay zeka savaşı başlarken, Samsung'un da bu bağlamda Microsoft ile el sıkışacağı ortaya çıkmıştı. Google arama motorundan uzaklaşarak Bing'e geçiş yapmayı planlayan Samsung'un, yıllar sonra önemli bir değişikliğe hazırlanması bekleniyordu.

Görünüşe göre Güney Koreli teknoloji devini bu kararından döndüren bir şeyler yaşandı. Zira son raporlar Samsung'un, Google'a olan bağlılığını biraz daha ilerleteceğini gösteriyor.

Samsung, bir süre daha Google'da kalacak

Wall Street Journal'ın haberine göre Samsung, Galaxy modellerinde varsayılan arama motoru olarak Google’ı kullanmaya devam edecek.

Teknoloji devinin bir süredir Microsoft ile görüştüğü herkes tarafından bilinirken, son raporlar Google ile olan anlaşmaşmanın birazdaha uzayacağını ortaya koyuyor.

Yapay zeka Samsung'u etkiledi

Samsung'un Bing arama motorusuna yönelmesinin altında tabii ki yapay zeka yatıyor. Zira Microsoft, OpenAI ile iş birliği yaparak ChatGPT entegrasyonunu Bing tarayıcısına getirdi. Dolayısıyla Google da akıllı bir arama motorunu telefonlarında görmek istedi.

Samsung'un Google'dan vazgeçeceği iddiaları sonrası Google hisselerinde de düşüşler görüldü. Ama Galaxy cihazların Bing tarayıcıya geçme süreci o kadar kolay değil.

Samsung, Google Arama’yı varsayılan arama motoru olarak sürdürerek bir süre daha Bing’i ikincil tercih haline getirecek. Ancak Microsoft, mobil alanda varlığını sürdürmek için alternatif yollar araştırıyor. Örneğin Bing’in Firefox tarayıcısında varsayılan arama motoru olacağı iddia edildi.

Son Haberler