Google uçak modu özelliğinde beklenmeyen bir yenilik yaptı

Google uçak modu özelliğinde beklenmeyen bir yenilik yaptı
Pixel sahipleri artık uçak moduna geçtikten sonra bile Wi-Fi bağlantısını açabilecekler. Bu özellik yakında tüm Android cihazlarda olacak.

Google Pixel yazılım ve donanım sorunlarıyla biliniyor, ancak bazı avantajları da var. Birincisi, en yeni Android özelliklerini diğer telefonlardan önce alıyor. Son olarak, yeni bir özellik Pixel sahiplerinin uçak modunu açtıklarında bile Wi-Fi bağlantılarını sürdürmelerine olanak tanıyor.

Android 13 yüklü Google Pixel modellerine gelen yeni bir özellik, kullanıcıların uçak modunu açtıklarında bile Wi-Fi bağlantılarını korumalarına olanak tanıyor. Önceden, uçak modunu açtığınızda hem hücresel hem de Wi-Fi bağlantınız kesiliyordu. Bu güncelleme, kullanıcıların ayarlarını özelleştirmelerine ve uçak modundayken Wi-Fi bağlantılarını aktif tutmalarına olanak tanıyor. Pixel cihazınızda bu özelliği etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

  • Cihazınızın Ayarlar > Ağ ve İnternet > Uçak modu bölümüne giderek Uçak modunu açın.
  • Ayarlar > Ağ ve İnternet > WiFi yolunu izleyerek WiFi'yi açın.
  • Cihazınız WiFi'ye bağlandıktan sonra, Ayarlar > Ağ ve İnternet > Uçak modu bölümüne geri dönerek Uçak modunu kapatın.

Uçak moduna geçtikten sonra Wi-Fi'yi açık tutma özelliğini kullanmak istiyorsanız, Pixel cihazınızda Android 13'ün yüklü olması gerekir. Şu anda hangi Android sürümünü kullandığınızı kontrol etmek için Ayarlar > Telefon Hakkında bölümüne gidin ve "Android sürümü" bölümüne bakabilirsiniz. Android 13 kullanmıyorsanız, Google Play Store'dan en son sürümü indirerek veya cihaz üreticinizden manuel güncelleme yaparak yükseltebilirsiniz.

Bu değişiklik Android 11'de Bluetooth için yapılana benzer. Android 11'den önce, uçak modunu açmak Bluetooth da dahil olmak üzere tüm kablosuz bağlantıları devre dışı bırakıyordu. Ancak yeni yazılımın yayınlanmasıyla birlikte, uçak moduna geçtikten sonra bile Bluetooth'u açık tutmak mümkün hale geldi.

Son Haberler