Google’dan çok uzun süre müzik dinleyenlere faydalı özellik: Android 14 ile geliyor!

Google’dan çok uzun süre müzik dinleyenlere faydalı özellik: Android 14 ile geliyor!
Android 14 ile akıllı telefon ve tabletlere faydalı bir özellik gelecek. Bu önemli yenilik son yayınlanan Beta 2 güncellemesinde ortaya çıktı.

Google, geçtiğimiz günlerde düzenlediği I/O 23 etkinliğinin ardından kendi cihazları için Android 14 Beta 2 güncellemesini yayınladı. Söz konusu güncelleme yeni özelliklerle gelirken, kullanıcıları bekleyen bir faydalı yenilik daha kullanıma sunuldu.

Yüksek ses algılandığında kısılacak

Google’ın Android cihazlar için sunduğu yenilik kullanıcıların işitme sağlığına odaklanıyor. Test sürümünde çıkan özelliğe göre Google, yüksek sese maruz kalan kullanıcılara bildirim gönderecek.

Buna bağlı olarak Android 14 kulaklık kullanımına bağlı olarak sizi takip edecek. Eğer uzun süre yüksek sesle müzik dinlediğiniz algılanırsa Google kullanıcıyı uyaracak. Fakat müziğin sesini kısmak istemeyen kullanıcılar gelen bildirimi reddederek telefonlarını kullanmaya devam edebilecek.

Eğer birkaç kez üst üste gelen uyarıları dikkate almaz ve telefonun sesini kısmazsanız, Google bunu daha da ileriye taşıyarak sesi otomatik olarak kullanıcıya zarar vermeyecek bir değere düşürecek.

Şu anda söz konusu özellik Android 14 Beta 2’de varsayılan olarak etkinleştirildi. Yeniliğin kararlı sürümle beraber yayınlanacak güncellemede herkese açık olarak sunulması bekleniyor.

Xiaomi telefonlar için Android 14 testi başladı

Google’ın Android 14 Beta 2 sürümünü yayınlamasının hemen ardından Xiaomi de dahili testlere başladığını duyurdu.

Xiaomi 13, 13 Pro ve Xiaomi Pad 6 için Android 14 Beta 1 güncellemesi geliştiriciler için çıktı. Beta programına kayıtlı kullanıcılar bu güncellemeyi internet sitesi üzerinden indirip yükleyebilir, ancak ilk geliştirme sürümü olduğu için beta güncellemesinde birçok hata ile karşı karşıya kalacağınızı da unutmamakta fayda var.

Kaynak: Gizmochina

Son Haberler