HTC U23 Pro 5G'nin çıkış tarihi belli oldu

HTC U23 Pro 5G'nin çıkış tarihi belli oldu
HTC'nin Metaverse platformuna dayalı telefonu U23 Pro 5G hakkında tanıtım tarihiyle ilgili bilgilendirme geldi. İşte detaylar...

Yıllardır sessizliğini koruyan ve bu süreçte sanal gerçeklik gibi farklı alanlara yatırım yapan HTC, geçtiğimiz hafta Viverse platformu üzerinde çalışacak bir cihazın duyurusunu yapmıştı. Söz konusu cihazın bir akıllı telefon olması da şirketin geri dönüşünü bekleyen kullanıcıları oldukça sevindirdi.

Daha önce hem orta sınıf hem de amiral gemisi modellerinde kullanılan "U" ismi, 2018'de U12+ ve 2020'de ise orta sınıf U20 5G cihazlarıyla karşımıza çıkmıştı. Şimdiki modelin de bir amiral gemisinden ziyade orta sınıfa hitap etmesi bekleniyor.

Tam ismi HTC U23 Pro 5G olan cihaz, 18 Mayıs'ta tanıtılacak.

Cihazın donanım özellikleri hakkında hâlâ söylentilere bağlı kalmak zorunda olsak da HTC'nin resmi hesabından yaptığı duyuru ve bu duyuruda "u" harfine yaptığı vurgu, cihazın bu seriden olup olmadığı konusundaki şüphelerimizi temizliyor.

Donanım kısmında cihazın Snapdragon 7 Gen 1 yonga setinden gücünü alacağı, 120Hz yenileme hızına sahip AMOLED bir ekrana sahip olacağı ve son olarak da en az 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla geleceği düşünülüyor. Tasarım kısmında sevindirici olan bir detay da 3,5mm jak girişinin telefonun üstünde yer alacak olması.

Viverse platformuna dayalı olarak çıkacak olması, şüphesiz olarak telefonun sanal gerçeklik alanında birkaç yeteneğe sahip olacağı anlamına geliyor. Fakat bunlara yönelik henüz net bir bilgi bulunmuyor. Cihaz tanıtıldığında bunları da sizinle paylaşıyor olacağız. U23 Pro 5G hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Son Haberler