İlginç iddia: iPhone 16, kamera tasarımıyla geçmişe dönüyor

İlginç iddia: iPhone 16, kamera tasarımıyla geçmişe dönüyor
Twitter'da bir kullanıcının iddiasına göre teknoloji devi Apple, iPhone 16 serisinin kamerasını yıllar öncesindeki tasarımına geri döndürebilir. İşte detaylar..

Önümüzdeki eylül ayında yeni iPhone 15 serisi tanıtılmaya hazırlanırken iPhone 16 hakkında da haberler gelmeye başladı. Bir buçuk yıl sonra çıkacak olan seri, bugün bir tasarım değişikliği haberiyle gündeme geldi.

Twitter'da "@URedditor" tarafından paylaşılan iddiaya göre iPhone 16 serisinin baz modeli, Apple'ın iPhone 12'de ardında bıraktığı kamera yerleşimini geri getirecek.

Kameralar çapraz değil, aynı hizada alt alta olacak:

Twitter kullanıcısı, iPhone 16'nın dikey eksene dizilen kameralara sahip olacağını paylaştı. Apple, bu tasarımı son olarak iPhone X, 11 ve 12 modellerinde kullanmıştı. iPhone 13 ile birlikteyse çapraz düzende kamera yerleşimine geçildi.

Kullanıcının aktardığına göre yeni düzen tercihi henüz test aşamasında. Ayrıca Apple, bu yerleşime karşı mevcut yerleşimi de test etmeyi sürdürüyor. Tasarım değişikliğine neden gerek duyulduğu konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

Apple'ın çapraz yerleşime geçmesinin de bir nedeni vardı:

Apple, iPhone 13 ile birlikte yeni yerleşim sunduğunda bu değişikliğin gerekçesini de paylaşmıştı. Şirket, çapraz yerleşimde kameraların birlikte daha iyi çalıştığını ve daha iyi sonuçlar alındığını paylaşmıştı.

Son Haberler