iPhone 14 çıkış tarihi belli oldu! Apple piyasayı çalkalayacak

iPhone 14 çıkış tarihi belli oldu! Apple piyasayı çalkalayacak
Apple, iPhone 14 serisi ile yakında hayranlarının karşısına çıkacak. Merakla beklenen amiral gemisi akıllı telefon ailesinin çıkış tarihi belli oldu. İşte detaylar...

ABD merkezli teknoloji devi Apple çok yakında iPhone 14 serisi ile karşımıza çıkacak. Şirket, her yıl olduğu gibi yeni nesil amiral gemisi akıllı telefon modellerini Eylül ayında piyasaya duyuracak. Şimdilik resmi tarih tam olarak açıklanmasa da son derece güvenilir kaynaklardan gelen haberler, beklenen tarihi ortaya koydu. İşte detaylar...

iPhone 14 serisi 7 Eylül'de çıkacak

Güvenilir bir Apple kaynağı olan MacRumors, iPhone 14 çıkış tarihi hakkında bilgi verdi. Şimdiye kadar yaptığı neredeyse tüm sızıntılarla tutarlı bir çizgi çizen internet sitesi, Apple'ın yeni nesil akıllı telefonlarını 7 Eylül tarihinde piyasaya süreceğini bildirdi. Şirketin çok yakında resmi olarak tarih duyurusu yapacağını ekledi.

iphone-14-cikis-tarihi-belli-oldu-apple-piyasayi-calkalayacak-2.jpg

Son yıllarda artık canlı olarak gerçekleştirilmeyen iPhone lansman etkinlikleri, bu yıl da bant kaydı olarak dünya çapındaki milyonlarca Apple hayranına sunulacak. Şirket, geçtiğimiz haftalarda etkinliğin çekimlerini tamamladı.

iPhone 14 özellikleri ortaya çıktı

İddialara göre iPhone 14, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPhone 13 ile karşılaştırıldığında büyük değişiklikler sunmayacak. Yine çentikli bir ekran tasarımıyla karşımıza çıkacak olan cihazın 6,1 inçlik ekranla geleceği söyleniyor. Face ID desteği içerecek telefonun renk seçenekleri ise mor, siyah, beyaz, kırmızı ve mavi olarak açıklanmış durumda. Apple A15 işlemciden gücünü alacağı tahmin edilen cihaz, 6 GB RAM kapasitesi sunacak. Kamera konusunda da küçük birtakım iyileştirmeler yapılacak.

iPhone 14 Pro modelleri ise kendisini serinin standart cihazlarından bariz bir şekilde ayırmayı hedefliyor. Apple'ın en güçlü telefonları olacak Pro ve Pro Max cihazları, ProMotion ekranla gelecek. Arka tarafta 48 Megapiksel ana kamera sunacağı düşünülen modelde yeni A16 işlemci kullanılmaya başlanacak.

iphone-14-cikis-tarihi-belli-oldu-apple-piyasayi-calkalayacak-3.jpg

iPhone 14 serisi toplamda dört modelden oluşacak. Standart sürümler, iPhone 14 ve 14 Max olacak adlandırılacak. Pro modeller ise iPhone 14 Pro ve Pro Max olarak raflarda listelenecek.

iPhone 14 fiyatı ne kadar olacak?

iPhone 14 fiyatı hakkında da ilk bilgiler ortaya çıktı. Tahminlere göre serinin başlangıç fiyatının 799 dolar olacağı söyleniyor. Eğer cihaz bu şekilde raflara gelirse, geçtiğimiz yıl çıkan iPhone 13 ile aynı fiyat etiketini içermiş olacak.

Son Haberler