iPhone 14 çıkış tarihi hakkında yeni iddia!

iPhone 14 çıkış tarihi hakkında yeni iddia!
Teknoloji devi Apple her yıl Eylül ayında yeni iPhone modellerini kullanıcılarına tanıtıyor. Şirket, iPhone 14 serisini de yine Eylül'de hayranlarına duyuracak. Fakat etkinlik tarihi henüz resmen açıklanmadı. Ünlü teknoloji analisti Mark Gurman, Apple'ın lansman tarihi hakkında önemli bir iddiada bulundu!

Eylül ayının yaklaşması ile ABD merkezli teknoloji devi Apple ilgili ortaya atılan iddiaların sayısında da artışlar yaşanıyor. Bunun nedeni, şirketin eylül ayı içerisinde bir etkinlik düzenleyip, bu etkinlikte iPhone 14 ailesini tanıtacak olması. Deneyimli bir Apple analisti olan Mark Gurman tarafından yapılan son açıklamalar ise iPhone 14 ailesi ile ilgili çok önemli iki detayı gözler önüne seriyor.

Mark Gurman'ın açıklamasına göre Apple, iPhone 14'ün tanıtımını 7 Eylül'de gerçekleştirecek. İddiaya göre bu etkinlikte iPhone'lar ile birlikte yeni Mac modelleri de tanıtılacak. Ayrıca yepyeni bir Apple Watch'un ve hem düşük özelliklere sahip hem de amiral gemisi statüsündeki iPad'in de bu etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Deneyimli analiste göre 7 Eylül'de gerçekleştirilecek etkinlikte tanıtılacak tüm bu ürünlerin perakende mağazalardaki satışı ise 16 Eylül'de başlayacak. Kaynağımıza göre Apple, çalışanlarına bir talimat gönderdi ve bu talimatta 5 Eylül itibarıyla 3 gün boyunca herkesin ofislerde bulunması istendi.

iphone-14-cikis-tarihi-hakkinda-yeni-iddia-2.jpg

Pro modeller, 48 MP ana kamerayla gelecek!

Apple'ın iPhone 14 ailesinde planladığı bazı büyük değişiklikler olduğu zaten biliniyor. Bu bağlamda, Pro modellerde delikli ekran tasarımına geçileceği ve A15 Bionic işlemci kullanılacağı söyleniyor. Ancak Mark Gurman'a göre yenilikler, bunlardan ibaret olmayacak. Deneyimli analist, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'te 12 MP ultra geniş açılı kamera, 12 MP telefoto kamera ve bir de 48 MP çözünürlük sunan geniş açılı ana kamera kullanılacağını ileri sürüyor.

iphone-14-cikis-tarihi-hakkinda-yeni-iddia-3.jpg

Mark Gurman'ın iddiaları iPhone 14'ten ibaret değil. Bloomberg'de yer alan habere göre Apple Watch Series 8'de de bazı büyük yeniliklere yer verilecek. Örneğin bu akıllı saatlerde kadın sağlığına yönelik özellikler yer alacak. Ayrıca yeni akıllı saatlere vücut sıcaklığı ölçme sensörü eklenecek. Böylelikle kullanıcılar, bugüne kadarki en gelişmiş Apple Watch'u deneyimleme imkanı yakalayacaklar. Peki ya tasarım? Mark Gurman'a göre Apple Watch Series 8, genel anlamda Watch Series 7 ile aynı olacak.

Son Haberler