iPhone 14 Pro satın almak yerine iPhone 15 serisini beklemek için 5 neden

iPhone 14 Pro satın almak yerine iPhone 15 serisini beklemek için 5 neden
Son raporlar Apple'ın yeni amiral gemisi serisinin 13 Eylül'de piyasaya çıkabileceğini gösteriyor. Peki şuan iPhone 14 alınmalı mı?

iPhone 14 veya iPhone 14 Pro almayı planlayan biriyseniz, beklemenizi öneririz. Apple'ın iPhone 15 serisi ve iOS 17, teknoloji endüstrisi için şimdiden sıcak bir konu haline geldi. Peki ne yapmalı? İşte iPhone 15'i iPhone 14'e tercih etmeniz için 5 neden.

1. Geliştirilmiş performans:

Apple iPhone 15 serisinin global çıkışını Apple'ın kendi A17 Bionic yonga setiyle yapması bekleniyor. iPhone 14 Pro ise gücünü A16 Bionic yonga setinden alıyor. Bu gerçekleşirse, sorunsuz çoklu görev ve gelişmiş performans ile şirketin en hızlı akıllı telefonu olacak. Bu yüzden beklemek kötü bir fikir olmayabilir.

2. Eylem düğmesi:

Raporlara göre şirket, amiral gemisi Apple Watch Ultra'ya çok benzeyen, ancak daha odaklı ve özelleştirilmiş seçeneklere sahip yeni bir Eylem Düğmesi içerebilir. iPhone 15 serisinin de halka anahtarın yerini alacak yeni fiziksel düğmelere sahip olması bekleniyor. Rapor, şirketin kullanıcıların telefonun kilidini açmasını gerektirmeden işlevlere daha hızlı erişim sunmak istediğini öne sürüyor.

3. Dinamik ada:

Mark Gurman'ın raporuna göre, tüm iPhone 15 serisi modeller standart olarak Dinamik Ada özelliğine sahip olacak. Bilmeyenler için Dinamik Ada, ekranın üst kısmında bulunan ve çeşitli görevleri yerine getirebilen hap şeklindeki bir oyuktur. Daha önce iPhone 14 Pro modellerinde mevcuttu ancak şimdi iPhone 15 serisine eklenmesi bekleniyor.

4. Batarya:

Raporlara göre, iPhone 15'in iPhone 14'ün 3.279mAh'ından daha fazla olan 3.877mAh bataryaya sahip olacağı söyleniyor. iPhone 15 Plus'ın 4.912mAh bataryaya sahip olacağı ve iPhone 15 Pro'nun ise iPhone 14 Pro'nun 3.200mAh bataryasından 450mAh daha fazla olan 3.650mAh bataryaya sahip olacağı söyleniyor.

5. Kamera modülü:

Raporlara göre, teknoloji devi bu kez periskop lensi dahil edecek. Bu, telefona daha iyi fotoğrafçılık ve videografi ile sonuçlanacak genişletilmiş bir optik zoom yeteneği kazandıracak.

Son Haberler