iPhone 15 Pro'da olması düşünülen beş özellik

iPhone 15 Pro'da olması düşünülen beş özellik
iPhone 15 serisinin iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max akıllı telefonlarını içermesi bekleniyor. Bununla birlikte, birkaç donanım değişikliğinin muhtemelen en az birkaç yıl önce planlandığını not etmek önemli. İşte iPhone 15 Pro modellerine özel olabilecek bazı temel özellikler.

Apple, iPhone 14 serisini birkaç ay önce piyasaya sürdü ve yeni nesil iPhone modelleri (10 ay sonra piyasaya çıkması beklenen iPhone 15 telefonları) hakkında söylentiler internette şimdiden dolaşıyor. Bu yılki iPhone 14 serisinin Pro ve Pro olmayan varyantları da aralarında çeşitli farklılıklara sahipti. Yaklaşan iPhone 15 serisinin artık Pro cihazlarla birlikte temel varyantlar için mevcut olmayacak daha özel özellikler sunması bekleniyor.

Daha önce analist Ming-Chi Kuo, iPhone 14 Pro'ya yönelik güçlü talebin Apple'ı yakında çıkacak olan iPhone 15 serisinde piyasaya sürülecek cihazlar arasındaki farkları artırmaya teşvik edebileceğinden bahsetmişti. iPhone 15 serisinin iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max akıllı telefonlarını içermesi bekleniyor. Bununla birlikte, birkaç donanım değişikliğinin muhtemelen en az birkaç yıl önce planlandığını not etmek önemlidir. İşte iPhone 15 Pro modellerine özel olabilecek bazı temel özellikler.

MacRumors tarafından hazırlanan bir rapora göre, yaklaşmakta olan Apple iPhone 15 Pro akıllı telefon, Pro varyantlarına özel kalacak beş özelliğe sahip olacak. Bunun dışında Apple, gelecek yıl iPhone 15 Pro Max'i yeni bir adla, iPhone 15 Ultra ile piyasaya sürebilir. Ayrıca Apple, daha fazla müşteriyi Pro varyantlarına yönlendirerek iPhone'un ortalama satış fiyatını artırabilecektir. İşte beklenen özelliklerin bir listesi:

iPhone 15 Pro: A17 Bionic çip
iPhone 15 serisindeki Pro modellerinin, TSMC'nin ikinci nesil 3nm sürecini temel alacak olan yakında çıkacak olan A17 Bionic çip tarafından desteklenmesi bekleniyor. Bu yeni yonga setinin, bu yılın iPhone 14 Pro işlemcisine kıyasla performansı ve verimliliği artırması muhtemel. Rapor ayrıca, 2023'ün Apple'ın en son yonga setini yalnızca iPhone serisinin Pro modellerine dahil ettiği ikinci yıl olabileceğinden de bahsediyor.

iPhone 15 Pro: USB-C bağlantı noktası
Rapora göre, iPhone 15 Pro modellerinin daha hızlı bir USB Type-C bağlantı noktasına sahip olması bekleniyor ve USB 3.2 veya Thunderbolt 3'e sahip olabilir. Bu ekleme, cihazların Lightning kablosundan daha fazla olan veri aktarım hızlarını önemli ölçüde artıracak. mevcut iPhone desteği için. Ancak, normal iPhone 15 cihazlarındaki USB-C bağlantı noktası, USB 2.0 ve Lightning kablosunun sunduğu hızlarla sınırlı kalabilir.

iPhone 15 Pro: Artırılmış RAM desteği
Rapor ayrıca, yaklaşmakta olan iPhone 15 Pro modellerinin artırılmış 8 GB RAM ile donatılabileceğini öne sürüyor. Bu arada, temel varyantın en son cihazlar gibi 6 GB RAM'i paketlemeye devam etmesi bekleniyor. Artırılmış RAM desteği, Safari gibi uygulamaların arka planda daha fazla içeriği aktif tutmasına yardımcı olacaktır. Bu, uygulamanın daha sonra yeniden açıldığında içeriği yeniden yüklemesini de engelleyecektir.

iPhone 15 Pro: Katı hal düğmeleri
Rapora göre gelecek yılın iPhone 15 Pro modellerinde katı hal ses ve güç düğmeleri bulunacak. Yaklaşan Pro varyantlarının dokunsal geri bildirim sağlayacak iki ekstra Taptic Engine ile birlikte gönderilmesi bekleniyor. Bu geri bildirim, fiziksel olarak hareket etmeden düğmelere basma hissini simüle edecektir. Bu düğmeler, en son iPhone SE'de veya en son MacBook'larda bulunan izleme dörtgeninde bulunan Ana Sayfa düğmesine benzer olacaktır.

iPhone 15 Pro Max: Artırılmış optik yakınlaştırma
2023 iPhone 15 Pro Max'in bir periskop telefoto lense sahip olacağı tahmin ediliyor. Bu ekleme, en yeni iPhone 14 Pro modellerinde bulunan 3x yakınlaştırmaya kıyasla, yakında çıkacak cihazlarda en az 10x optik yakınlaştırma sunacak gibi görünüyor.

Son Haberler